Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mihoková plakala, Sanitra stoicky o dobrom odpichu

TASR|Publikované 11. feb 2002 o 20:59

Salt Lake City 11. februára (TASR) - Po biatlonovej pätnástke bola so svojím 14. miestom na ZOH Soňa Mihoková nespokojná a v cieľových priestoroch aj ...

Salt Lake City 11. februára (TASR) - Po biatlonovej pätnástke bola so svojím 14. miestom na ZOH Soňa Mihoková nespokojná a v cieľových priestoroch aj plakala, pričom tréner Juraj Sanitra so stoickým pokojom hovoril o dobrom odpichu do ďalších súťaží.

"Mala som v posledných dňoch problémy s prieduškami, pichli mi aj kalcium, ale napriek tomu som si verila, lebo v tréningoch som sa cítila v pohode. V podstate aj na súťažnej trati, bežalo sa mi dobre, ale som sklamaná so streľby. V tomto momente presne neviem, ale mám pocit, že to boli tesné minutia. Preto som teraz strašne sklamaná," povedala zadúšajúc sa plačom Mihoková. Jej kolegyňa Marcela Pavkovčeková nevyzerala o nič spokojnejšia: "Bežala som veľmi dobre, ale zbabrala som streľbu, takže celkovo nemôžem hovoriť o ničom inom, iba o sklamaní. Jednoducho je to na figu."

Tréner Sanitra mal naopak na tvári výraz vyrovnanosti a bez problémov vysúkal zo seba prvé stručné hodnotenie: "Pred súťažou by som tieto umiestnenia bral, ale podľa vývvoja to tak už nie je. Chybička pri streľbe prakticku obrala Martinu o medailu a Soňa takisto pri lepšej streľbe mohla byť podstatne vyššie. Ale v každom prípade dievčatá až na Anku Murínová naznačili svoje čance a myslám si, že je to dobrý odpich do ďalších súťaží."

/vyslaný redaktor TASR/

Súvisiace články