Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Mihálika čaká ďalšia sezóna v KHL, je najvyšším hráčom

Vladimír Mihálik. Hotuje sa na ďalšiu náročnú sezónu v klube aj repre. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 4. sep 2013 o 22:00

Odchovanec Prešova je najťažším mužom v kádri Slovana so 111 kg a vôbec najvyšším hráčom KHL s 202 cm.

BRATISLAVA. Zajtra vstúpi Slovan Bratislava na ľade Donecka do svojej druhej sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige, kde ho čaká 54 zápasov v základnej časti.

Belasí by sa radi dostali aj do play–off, do ktorého postúpi po osem najlepších tímov v každej divízii, Slovan figuruje v Západnej konferencii v Bobrovovej divízii.

Na konci snaženia účastníkov je najcennejšia trofej - Gagarinov pohár. Oň sa bude usilovať okrem hráčov nášho zástupcu aj 21 ďalších slovenských hokejistov v iných kolektívoch. Medzi nimi sú tiež východniari.

V radoch slovanistov zase k nim patrí aj Vladimír Mihálik.

Odchovanec Prešova, ktorý vo svojej kariére oproboval viaceré kluby v Európe i zámorí, má už teraz dva primáty – je totiž najťažším mužom v kádri so 111 kg a vôbec najvyšším hráčom KHL s 202 cm.

To, že pre celok z hlavného mesta je užitočným borcom, dokumentuje i to, že v máji podpísal nový dvojročný kontrakt.

V minulej sezóne sa postupne dostal na takú výkonnostnú úroveň, ktorá mu zaručila aj miesto na majstrovstvách sveta.

„Skutočnosť, že v Slovane zostanem naďalej, bola známa už skôr, ale nechcel som sa definitívnymi rokovaniami a detailmi zaoberať počas šampionátu,“ poznamenal 26-ročný obranca.

Najprv bola v hre ročná zmluva, ale keď druhá strana prišla s návrhom na dlhšie angažmán, súhlasil. Znamená to, že na NHL, kde zatiaľ hral 15 zápasov za Tampu Bay Lightning, zanevrel?

„To nie, ale treba vyčkať na takú šancu, ktorá by sa dala zužitkovať.“ Od návratu spoza zámoria uplynuli tri roky, už si zvykol na inú nadnárodnú súťaž, ale tvrdí: „Kanadský hokej mi viac vyhovoval vzhľadom na moje telesné dispozície, všade som mal bližšie.“

Minulý ročník bol preňho neľahký, lebo dosť dlho sa medzi mantinelmi neobjavoval. Tiež preto, že sprvoti bola výluka v NHL, nastal pretlak hráčov, a tak nedostával príležitosť.

„Neskôr, od januára, som sa však už i ja presadil a stále sa zlepšoval. Potešilo ma, že som sa dostal aj do nominácie na svetový šampionát.“

Predtým na zrazoch reprezentácie chýbal a nepomýšľal na takúto métu, ale na konci sezóny sa všetko otočilo k lepšiemu.

Priama cesta do reprezentácie

V Škandinávii na vrcholnej akcii odohral osem duelov. Aj jeho mrzelo, že sme sa nedostali ďalej a neprešli cez štvrťfinále.

„To je už za nami, teraz máme pred sebou novú výzvu – olympiádu v Soči. Budem makať tak, aby som si znovu vyslúžil dôveru trénera,“ poznamenal borec, ktorý zvládol dva razy MS.

Už si nepripadal ako nováčik, mal dosť priestoru a herne sa nestratil. V novom ročníku KHL sa pousiluje dostať sa do takej formy, aby si udržal kredit dlhší čas a zabojoval o miestenku na ZOH.

KHL je maratón náročných duelov a v kádri nabitom zvučnými menami nechýba primeraná konkurencia.

Tá núti adeptov k tvrdej každodennej práci. Na druhej strane práve cez túto súťaž je schodnejšia cesta do reprezentácie. „

Kvalitné zápolenia sú najlepšou prípravou každého hráča. Už približne vieme, čo nás v súbojoch čaká a mienime nadviazať na vystúpenia v uplynulom ročníku. Pravdaže, naším zámerom je uspokojiť priaznivcov, ktorí sú skvelí,“ dodal V. Mihálik, ktorý si predtým KHL oproboval aj v Poprade vo farbách HCV Lev.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.