Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Mihal svojmu tímu verí, ale nechce nič podceniť

SITA|Publikované 21. apr 2006 o 16:08

PLOVDIV 21. apríla (SITA) - Súperom slovenských tenistiek v rozhodujúcom stretnutí o postup do júlovej baráže o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie bude v sobotu od 9.00 h SELČ tím Veľkej Británie.

Rozhodol o tom piatkový žreb v bulharskom Plovdive, ktorý je už od pondelka dejiskom turnaja I. skupiny euroafrickej zóny. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Izrael a Srbsko a Čierna Hora. O udržanie sa v I. skupine euroafrickej zóny budú bojovať Fínky s Ukrajinou a JAR so Švédskom.

"My a Izrael sme boli nasadení ako prvý a druhý tím. Trojku malo Srbsko a štvorku Veľká Británia. Supervisorka turnaja nám priradila štvorku, teda Veľkú Britániu. Je to lepšie, ako dostať Srbky," opísal piatkový žreb v areáli TC Lokomotiv kapitán Mojmír Mihal. K sile súpera, ktorý má na pozícii prvej hráčky Anne Keothavongovú a na dvojke Elenu Baltachovú, poznamenal: "V semifinále sú už všetky tímy silné. Veľká Británia sa tam prebojovala cez družstvá Ukrajiny, Bulharska a Maďarska, čo znamená istú kvalitu. Nemôžeme si preto dovoliť nič podceniť, hoci papierovo sú Britky na tom v rebríčku spomedzi všetkých semifinalistiek najhoršie." Kapitán ešte podotkol, že nemá dôvod meniť víťaznú zostavu z predchádzajúcich stretnutí. Prvou slovenskou hráčkou bude aj proti Veľkej Británii Daniela Hantuchová a dvojkou Magdaléna Rybáriková. Ani jedna zatiaľ v Plovdive neokúsila trpkosť prehry. "Máme silný tím a na obidvoch pozíciách výborné hráčky. Magda Rybáriková by proti Baltachovej nemala byť pod tlakom, keďže jej súperka je v rebríčku vyššie ako ona. Angličanka má dobrý servis, ale dá sa proti nej určite hrať. Daniela Hantuchová je na tomto turnaji stále v pozícii, že musí vyhrať, keďže je v rebríčku najvyššie spomedzi všetkých aktérok. Verím, že túto úlohu zvládne aj v zápase s Britkami," dodal Mihal.

Tenistky Veľkej Británie sú príjemným prekvapením plovdivského turnaja. A to najmä preto, že na antuke príliš nehrávajú. Vyhrali C-skupinu, kde si postupne poradili s Ukrajinou 3:0, Bulharskom 2:1 a napokon aj s Maďarskom 2:1. Britky majú relatívne vyrovnané hráčky do dvojhry a veľmi silnú štvorhru. O víťazstve nad Maďarkami rozhodli práve skvelým deblom, kde popri Baltachovej nastúpila výborne servujúca Claire Curranová. Tím vedie kapitán Colin Beecher, prvej hráčke Keothavongovej patrí aktuálne v rebríčku WTA Tour 150. pozícia, Baltachová je 205. "Bude to pre mňa dobrá skúsenosť zahrať si proti tenistke z najlepšej svetovej dvadsiatky. Proti Hantuchovej nemám čo stratiť. Sama som prekvapená tým, ako hráme v Plovdive dobre, a už teraz sme dosiahli viac, ako sme čakali. Ja hrám napríkad na antuke v tomto roku svoj prvý turnaj," komentovala žreb 22-ročná Keothavongová, ktorá z troch svojich dvojhier v areáli TC Lokomotiv vyhrala len jednu nad Ukrajinkou Olenou Antypinovou.

Súboj s Veľkou Britániou bude pre Slovensko jubilejný 35. v súťaži o Pohár federácie (doterajšia bilancia 21:13) a zároveň prvý s týmto súperom. Patrí aj k jedným z najdôležitejších, keďže by mal byť vrcholom celotýždňového plovdivského snaženia o postup z I. skupiny euroafrickej zóny. Stretnutie vysiela v priamom prenose aj Slovenská televízia.


Súvisiace články