Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Mihal nechystá špionáž

Dominika Cibulková má dôvod sa usmievať. S pomocou odborníkov zažehnala bolesti chrbta, s ktorými sa vrátila z turnaja v Cuneu. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 11. júl 2007 o 22:00

Slovensko hrá v baráži Pohára federácie o záchranu, Srbsko chce postúpiť medzi svetovú elitu.

KOŠICE. „Podmienky na prípravu máme nadštandardné. Verím, že také budú aj výkony našich hráčok,“ povedal pred víkendovým zápasom o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Slovensko - Srbsko príjemne prekvapený kapitán domáceho tímu Mojmír Mihal. V hokejovej Steel aréne si pochvaľoval kvalitne pripravený dvorec s tvrdým povrchom Latex-ite, veľké šatne i všestrannú starostlivosť o našu výpravu.

Včera na ňom trénovali len dve slovenské tenistky Dominika Cibulková (76. vo WTA) a debutantka tímu Jana Juricová (266.). Dnes ich doplní hráčka pre štvorhru Janette Husárová (24. vo WTA v debli), kým jednotka v našej zostave Daniela Hantuchová (12.) príde podľa najnovších správ z Barcelony až pred zajtrajším predpoludňajším žrebom.

Fed Cup v Košiciach po desiatich rokoch

Tenistky Slovenska hrajú Pohár federácie v Košiciach po desiatich rokoch, v marci 1997 podľahli vo svetovej skupine Švajčiarsku vedenému košickou rodáčkou Martinou Hingisovou 2:3.

Dvojka slovenského tímu Dominika Cibulková si na ten zápas nespomína, vtedy mala len sedem rokov. „Zdravotne sa už cítim v poriadku, zvykám si na povrch. Minulý týždeň som hrala na antukovom turnaji v Taliansku, kurtu s tvrdým povrchom sa prispôsobím po dvoch–troch tréningoch,“ vravela včera po úvodnom dni prípravy v novom prostredí. Z Cunea sa vrátila s boľavým chrbtom, stačila sa vyliečiť.

Mojmír Mihal si nerobí ťažkú hlavu zo správ, že účasť srbskej dvojky Any Ivanovičovej (5.) je pre zranenie kolena ohrozená. „Nerobíme žiadne špionážne akcie, či Ana príde, alebo nie. Pripravujeme sa normálne, akoby mala v sobotu nastúpiť,“ vravel slovenský kapitán. Jednotka Jelena Jankovičová (3.) priletí do Košíc dnes, popoludní by si už mala vyskúšať dvorec zelenej farby.

Aj srbský tím trénoval včera v Steel aréne len s dvomi hráčkami Vojislavou Lukičovou (214.) a Anou Timotičovou (442.). „S Anou Ivanovičovou sme v telefonickom kontakte, po vyšetrení kolena u špecialistu v Ríme sa jej zdravotný stav zlepšuje. Mala by nastúpiť, veľmi túži hrať. Pricestuje zrejme až v piatok,“ povedal srbský kapitán.

Slovensko má dve hráčky zo zlatého tímu

Srbsko má teraz dve hráčky v prvej päťke svetového rebríčka, ale od vstupu do súťaže v roku 2004 ešte nikdy nehralo v 16-člennej svetovej skupine. Z euro-africkej zóny sa márne pokúšalo o postup. Teraz ho má z baráže na dosah. Slovensko vyhralo trofej v roku 2002 a dve hráčky zo zlatého tímu Hantuchová s Husárovou sú aj teraz v zostave, aby ho zachránili vo svetovej elite (spolu s nimi sa o titul zaslúžili aj Henrieta Na­gyová a Martina Suchá, kapitánom bol Tomáš Malik).

Slovenský tenisový zväz platí za desaťdňový prenájom Steel arény okolo milióna korún, celkové náklady na zápas v Košiciach ho vyjdú na vyše 2 milióny Sk. Hrá sa v sobotu a v nedeľu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.