Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Mihal: Mali sme tromf

Sportnet|Publikované 24. apr 2006 o 00:00

Tenisový expert MOJMÍR MIHAL bol doteraz známy ako tréner mužov, Dominika Hrbatého priviedol v sezóne 2004 na 12. miesto svetového rebríčka. Tohto roku zasadol 51-ročný Bratislavčan na lavičku ženského tímu Slovenska v Pohári federácie a dal si za cieľ .

V prvých gemoch štvorhry bol na našej lavičke nový "kapitán" - lekár výpravy MUDr. Roman Fano. FOTO - ONDREJ GAJDOŠ

Tenisový expert MOJMÍR MIHAL bol doteraz známy ako tréner mužov, Dominika Hrbatého priviedol v sezóne 2004 na 12. miesto svetového rebríčka. Tohto roku zasadol 51-ročný Bratislavčan na lavičku ženského tímu Slovenska v Pohári federácie a dal si za cieľ vrátiť ho do II. svetovej skupiny. Dôležitý prvý krok spravili Slovenky minulý týždeň na turnaji euro-africkej zóny v Plovdive, postúpili do baráže.

Podarilo sa vám získať pre kolektív jednotku hráčku svetovej špičky Danielu Hantuchovú, ale druhá tenistka do dvojhry Magdaléna Rybáriková je až z tretej stovky rebríčka. Čakali ste taký hladký postup?

"Už pred cestou do Bulharska som povedal, že rešpektujeme silu súperiek, ale ak naše dievčatá predvedú svoj tenis, máme veľkú šancu na úspech. Nespoliehal som sa len na Hantuchovú, ale poznal som aj kvality Rybárikovej. Išli sme do Plovdivu sebavedome."

Rybáriková vyhrala všetky štyri dvojhry, aj s rebríčkovo vyššie postavenou Holanďankou Tamaelovou či Angličankou Baltachovou. Považujete ju za objav turnaja?

"Nie, slovenský tenis neobjavil Rybárikovú teraz. Vieme o nej už dávno. Je to mimoriadne talentovaná hráčka s potenciálom, aby raz bola v top-10 na svete. V Bulharsku to bol náš tromf."

Magdaléna začínala vo svojich zápasoch trochu nervózne, aj v sobotňajšom súboji s Angličankou Baltachovou urobila v úvode zopár nevynútených chýb. Ako ste jej pomáhali v ťažkej chvíli?

"Mladá hráčka nastúpila pod vplyvom obrovskej zodpovednosti, a to sa prejavilo na jej tenise. Spočiatku hrala nervózne, ale nie kŕčovito. Upokojoval som ju, povzbudzoval. Postupne sa uvoľnila a predvádzala svoju hru. Všetko robí na dvorci s ľahkosťou."

Slovensko vyhralo všetky štyri zápasy, hráčky si pochvaľovali atmosféru v tíme. Zatiaľ je stále len na polceste do II. svetovej skupiny. Myslíte už na júlovú baráž?

"Chcel by som vyzdvihnúť celé družstvo, nielen jednu či druhú hráčku. Všetky prišli veľmi dobre pripravené a spravili sme s realizačným tímom súdržnú partiu. Verím, že v baráži nastúpime o tri mesiace v rovnakej sile, ba možno ešte vo väčšej." (on)

Súvisiace články