Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Mihal ešte nerozhodol o Husárovej, Rybáriková s teplotami

SITA|9. apr 2006 o 15:22

BRATISLAVA 9. apríla (SITA) - Už o týždeň sa v bulharskom Plovdive začína turnaj I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie (17.-23. 4.), na ktorý cestujú s postupovými ambíciami aj slovenské tenistky.

Kapitán Mojmír Mihal bude mať k dispozícii slovenskú jednotku Danielu Hantuchovú, dvojkou do dvojhry by mala byť talentovaná juniorka Magdaléna Rybáriková. Náhradníčkou potom ďalšia juniorka Dominika Cibulková.

Rybáriková však v posledných dňoch netrénovala naplno, keďže dostala horúčku a jej zdravotný stav nie je ideálny. „Po tréningu jej vystúpila teplota, teraz berie infúzie a lieči sa,“ informoval Mihal. Do Plovdivu by mohla za určitých okolností odcestovať aj skúsená Janette Husárová, ktorá by bola vítanou posilou do štvorhry. Tej však po operácii kolena chýba herná, ale aj tréningová prax. „Janette v minulých dňoch trénovala štvorhru a stále mám v úmysle ju do Plovdivu zobrať. Definitíva ešte nepadla. Uvidíme, ako sa bude správať operované koleno. V prípade potreby sme ochotní počkať až do poslednej chvíle pred odletom,“ komentoval kapitán Mihal. Husárová by mohla v tíme nahradiť Ľubomíru Kurhajcovú, ktorá má v budúcom týždni v pláne turnaj na tvrdom povrchu. Podľa kapitána sú však takéto úvahy zatiaľ predčasné. Slovenský tím začína oficiálnu prípravu v utorok 11. 4. spoločným obedom. Do Bulharska tenistky vycestujú vo Veľkonočnú sobotu 15. 4.

Slovensko bude na antukových dvorcoch Lokomotivu v Plovdive bojovať v konkurencii 17 tímov o jedno z dvoch postupových miest do júlového play off. Hrať sa bude v troch štvorčlenných a jednej päťčlennej skupine systémom každý s každým. Víťazi skupín sa potom stretnú v boji o dve miestenky do baráže. Pri nasadzovaní do skupín bude osem tímov nasadených. Do úvahy by sa mal brať aktuálny fedcupový rebríček, v ktorom sú slovenské tenistky na 7. mieste, najvyššie spomedzi všetkých účastníkov kvalifikačného turnaja.

Slovenky, ktoré sú celkovými víťazkami najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov z roku 2002, sa vlani prepadli až do regionálnej zóny Fed Cupu. Stalo sa tak po dvoch prehrách, najprv v II. svetovej skupine vo Švajčiarsku (2:3) a potom v barážovom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Thajsku (1:4).

Súvisiace články