Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Miesto titulu v Melbourne získal srdcia Cyperčanov

Sportnet|Publikované 29. jan 2006 o 23:00

NIKÓZIA - Cyprus nezanevrel na svojho nového štátneho hrdinu tenistu Marcosa Baghdatisa ani po finálovej prehre na Australian Open. Ľudia po celom ostrove sa zhromažďovali a oslavovali aj napriek tomu, že ich miláčik ťahal v súboji s Rogerom Federerom ..

V Baghdatisovej rodnej obci Paramytha ľudia oslavovali bez ohľadu na výsledok finálového stretnutia Australian Open.

FOTO - REUTERS

NIKÓZIA - Cyprus nezanevrel na svojho nového štátneho hrdinu tenistu Marcosa Baghdatisa ani po finálovej prehre na Australian Open. Ľudia po celom ostrove sa zhromažďovali a oslavovali aj napriek tomu, že ich miláčik ťahal v súboji s Rogerom Federerom za kratší koniec.

"Pre Cyprus je aj tak víťazom, všetci ho milujeme," vyjadril aj za ostatných jeden z fanúšikov. Tenisová rozprávka cyperského mladíka sa symbolicky začala v dedine Paramytha, čo po grécky znamená práve rozprávka. Tu sa narodil a práve rodáci mu na diaľku pripravili najväčšie oslavy - počas celého zápasu sa nad obcou objavovali oslavné salvy , a hneď po zápase sa jej obyvatelia stretli v Baghdatisovom rodnom dome a blahoželali aspoň jeho rodine.

Tisíce ľudí sa stretli aj v Limassole, na štadióne tenistovho obľúbeného futbalového klubu Apollon. Organizátori tu umiestnili veľkoplošnú obrazovku. Po Baghdatisovom triumfe v prvom sete hľadisko vybuchlo do osláv, ktoré neprestali ani po konečnom štvrtom dejstve.

Pre Cyprus, ktorý nemá ani milión obyvateľov, totiž ani prehra nie je tragédiou. Ostrovania nie sú veľmi zvyknutí na športový úspech, a preto si cestu svojho krajana medzi tenisovú špičku veľmi cenia. "Dal do toho všetko, čo mal. Federer možno získal titul, no Marcos si získal naše srdcia. Určite vedel, že celý Cyprus je s ním," vyznal sa jeden z fanúšikov.

(tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.