Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Mick rozbil lakťom televíznu kameru

_novy|Publikované 6. jan 2006 o 23:00

KÖNIGSEE, BRATISLAVA - Vo sviatky by tatranskí sánkári Ľubomír Mick a Walter Marx mali mať zákaz jazdiť v tobogane. Na výročie novembrovej revolúcie havarovali v Piemonte a na Troch kráľov v Bavorsku.

Ľubomír Mick . FOTO - TASR

KÖNIGSEE, BRATISLAVA - Vo sviatky by tatranskí sánkári Ľubomír Mick a Walter Marx mali mať zákaz jazdiť v tobogane. Na výročie novembrovej revolúcie havarovali v Piemonte a na Troch kráľov v Bavorsku.

Tromfové duo slovenského sánkovania prežilo 17. novembra hororovú nehodu na turínskej olympijskej dráhe. V poslednom tréningu pred pretekmi Svetového pohára utrpel Mick v pozícii pilota toľko a takých rôznych zranení, že sa zdal odpísaný z účasti na februárovej olympiáde, na ktorej duo MM mienilo zlepšiť deviatu pozíciu zo Salt Lake City 2002.

Zázračne rýchlo sa však dal dokopy. Včera sa spolu s Marxom prekvapujúco znova postavili na štart pretekov Svetového pohára. Druhú jazdu v Königsee však predčasne zakončili ďalším krkolomným pádom.

Tri hodiny po nehode Ľubomír Mick dvihol mobil.

Ste celý?

"Ale áno. Sedím na izbe a sledujem, ako mi opúcha ruka a koleno."

Čo sa vlastne stalo?

"Čakal som, že zájdeme dve dobré jazdy a dvihneme si sebavedomie."

Prvá vám vyšla slušne, skončili ste jedenásti.

"Bohužiaľ, druhá nie. Cítil som sa pred ňou akosi divne. Možno v tom bolo aj trochu strachu. Zvolili sme najhorší možný výjazd. Trošku som sánky rozhúpal, napriek tomu som veril, že to doriadim a dôjdeme do cieľa..."

Na obrazovke Eurosportu to vyzeralo dosť hrôzostrašne.

"Nečudujem sa. Keď nás to začalo hádzať, lakťom som rozbil televíznu kameru, natlačenú aj s kameramanom na mantineli."

Nemienili ste prvý raz po turínskej havárii štartovať až o týždeň na pretekoch v rakúskom Igles?

"Pôvodne. Ale vyskúšal som to asi štyrikrát v tréningu v jednosedadlových sánkach, a keď to šlo, zatrénovali sme si aj vo dvojici. A napokon sme sa po debate s Walterom rozhodli nastúpiť aj na preteky."

V Turíne ste sa doriadili, mali ste o. i. prasknutú lopatku, natrhnuté zadné kolenné väzivo, pomliaždené jabĺčko... Nič vás už nebolelo?

"Koleno pobolievalo, ale dalo sa to vydržať. Pravdaže, štart bol tak na 50 percent."

Neuponáhľali ste návrat v snahe dokázať, že si zaslúžite, aby vám federácia dala voľnú kartu na olympiádu?

"Ani nie. Obúchal som si len rameno, na lopatku som nedopadol. Zdá sa, že ani v kolene som si nič nenatrhol. Ale naisto vám to poviem až zajtra - pozajtra."

Vraciate sa domov?

"Nie, v pondelok pokračujem v ceste s ostatnými na ďalšie preteky Svetového pohára do Rakúska."

Mienite aj štartovať?

"To v tejto chvíli neviem. Isté je to, že v sobotu v pretekoch družstiev namiesto nás budú štartovať naši nástupcovia, talentovaný pár Harniš - Regec. Možno si dáme pauzu, preteky v Igls vynecháme a štartovať budeme až na majstrovstvách Európy vo Winterbergu 20.-22. januára."

V tejto chvíli je zrejme možné všetko - aj to, že nenastúpite ani na olympiáde...

"Ani to sa nedá vylúčiť, ale dúfam, že k najhoršiemu nedôjde."

Svetový pohár: Nemky bojovali o olympiádu

KÖNIGSEE - Strieborná medailistka posledných dvoch olympiád a obhajkyňa primátu vo Svetovom pohári v sánkovaní Nemka Barbara Niedernhuberová bude v Turíne len ako diváčka. Rozhodla o tom včerajšia národná kvalifikácia v rámci šiestych pretekov pohára, v ktorej skončila až štvrtá.

Slovenským sánkarom v prvom finálovom dni patrili posledné priečky: na nich skončila Šišajová (22.) aj dvojica Harniš-Regec (15.). Dnes je súťaž mužov, v ktorej nastúpi aj náš Slávik.

Ženy: 1. Ottová (Nem.) 1:36,888, ...22. Šišajová (SR) 1:39,730, dvojice: 1. Leitner, Resch (Nem.) 1:36,205, ...15. Harniš, Regec 1:38,741, ...Mick, Marx (všetci SR) nedokončili II. jazdu.

SP po 6. kole - ženy: 1. Kraushaarová 525 b., 2. Ottová 455, 3. Hüfnerová 394, dvojice: 1. Leitner, Resch 466,...25. Harniš, Regec 77, 29. Mick, Marx ml. 36, 32. Horváth, Kuchár 12.

Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.