Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Micheľ počas finále ako horolezec

SITA|Publikované 21. máj 2009 o 22:00

Po záverečnom hvizde španielskeho rozhodcu Luisa Medinu Cantaleja, ktorý pískal finálové stretnutie futbalového Pohára UEFA 2008/09 (Doneck - Brémy 2:1 pp (1:1, 1:1) - góly 25. Adriano, 97. Jadson - 35. Naldo.), dvíhal ruky na znak radosti aj jeho bývalý

kolega Ľuboš Micheľ.

ISTANBUL. Viacnásobný najlepší arbiter Slovenska pôsobí už niekoľko mesiacov v pozícii šéfa medzinárodného úseku ukrajinského klubu. Priznal, že stredajší večer prežíval veľmi intenzívne.

Vyhrali zaslúžene

"Bolo to po psychickej stránke naozaj veľmi náročné. Cítil som sa ako horolezec, ktorý je pod vrcholom Mount Everestu a má urobiť posledný krok, ale bojí sa, či ho nestiahne nejaká lavína. Som rád, že sme napokon prišli do vytúženého cieľa, navyše po výbornom výkone. Bola to dobrá reklama pre naše mužstvo. Hrali sme pekný futbal, na ktorý sa dalo pozerať. Aj keď v závere bola šťastena možno viac na našej strane, myslím si, že sme vyhrali zaslúžene," vyhlásil Ľuboš Micheľ.

Víťazstvo "baníkov" nerezonovalo len v samotnej tureckej metropole, ale, pochopiteľne, aj na Ukrajine.

"Na internete som pozeral, že v Donecku sa ľudia do noci prechádzali po meste, vozili sa na autách. Bolo to také trochu brazílske. Možno dnes si ešte všetci ani neuvedomujeme dôležitosť tohto triumfu, pravdepodobne až po rokoch ľudia nielen v Donecku, ale na celej Ukrajine pochopia, aký veľký úspech sme dosiahli. Nemáme však čas dlho oslavovať, pretože futbalový život v klube ide ďalej. Už o desať dní nás čaká finále Ukrajinského pohára, v sobotu máme ligový zápas. Úspech zaväzuje, no je potrebné vrátiť sa nohami pevne na zem."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.