Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Micheľ pískal korektné stretnutie, ale psychicky a fyzicky dalo zabrať

TASR|22. jún 2004 o 11:43

Lisabon 22. júna (TASR) - Trojlístok slovenských futbalových rozhodcov Ľuboš Micheľ - Igor Šramka, Martin Balko potvrdil aj vo svojom druhom vystúpení ...

Lisabon 22. júna (TASR) - Trojlístok slovenských futbalových rozhodcov Ľuboš Micheľ - Igor Šramka, Martin Balko potvrdil aj vo svojom druhom vystúpení na EURO v Portugalsku svoj vysoký kredit. V súboji Švajčiarsko - Francúzsko (1:3), ktorý posunul do štvrťfinále obhajcov titulu z krajiny galského kohúta, ukázal Micheľ celkom štyri žlté karty, slovenská rozhodcovská jednotka však zdôraznila, že psychicky a fyzicky náročný zápas sa odohral v korektnom duchu.

"Bolo to náročné stretnutie na psychiku, lebo obidve mužstvá mali šancu postúpiť. Človek musí byť opatrný, obozretný vo všetkých svojich rozhodnutiach. Čo sa týka správania hráčov, bolo v rámci normy. Švajčiari hrali takú tvrdšiu hru, Francúzi tú svoju technickú hru. Zápas bol aj dosť fyzicky náročný, ale dal zabrať hlavne psychicky," povedal pre oficiálnu interenetovú stánku Slovenského futbalového zväzu Micheľ.

Slováci korektne viedli už aj emotívne stretnutie A-skupiny Grécko - Španielsko 1:1. Rozhodcovská komisia UEFA po skončení zápasov v skupinách vyhodnotí vystúpenia jednotlivých trojíc arbitrov a na ich základe rozhodne o nomináciách na štvrťfinálovú fázu.

Súvisiace články