Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Michalovský winLand začal prípravu

Michalovčania sa zišli na prvom tréningu. Viacerí hráči sa k mužstvu pripoja neskôr. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 12. júl 2012 o 00:00

Trénerskej taktovky sa ujal Ľuboš Hudák, ktorý nahradil Pavla Jana. Zarezával už aj Hruščák, Ukrajinci ešte nedošli.MICHALOVCE. Úvodnou tréningovou jednotkou odštartovali včera dopoludnia letnú prípravu na nový extraligový ročník hádzanári HC winLand Michalovce. Oproti minulej sezóne došlo k zmenám v hráčskom aj realizačnom tíme.

Prvé dni letnej zaberačky, ktorú povedie nový kormidelník Ľuboš Hudák, strávia Michalovčania doma a začiatkom budúceho týždňa pocestujú na sústredenie.

„Absolvujeme ho v Skalke pri Kremnici a pobudneme tam týždeň. Príprava bude pestrá, budeme behať, skákať, využívať posilňovňu a postupne aj lopty,“ povedal na úvod tréner Ľ. Hudák.

Jeho zverenci odohrajú do začiatku novej sezóny 10 prípravných duelov. „Mali by sme sa stretnúť s kvalitnými súpermi s Maďarska, Poľska či Česka. Pár zápasov odohráme aj na vlastnej palubovke,“ doplnil.

Okrem Ľuboša Hudáka, ktorý sa stal nástupcom Pavla Jana, je novou tvárou v realizačnom tíme HC winLand aj Marcel Vaľo, ktorý bude vykonávať funkciu asistenta trénera. Mladý kormidelník predtým pôsobil v klube ako mládežnícky kouč.

„Druhým asistentom mal ostať Štefan Rapač, ktorý má dostatok skúseností, avšak kvôli zdravotným problémom je jeho zotrvanie pri mužstve otázne,“ uviedol 43-ročný Ľ. Hudák.

O kádri

Na prvom tréningu sa hlásili títo hráči: Bumbera, Géci, Kohút, Kuzmenko, Kollár, Kocák, Frajkor, Gamrát (Mezőkövesd), Hruščák (Košice) a Richtoš (Trebišov), ktorý je na skúške.

Chýbali Kolpak, Popčák, Regenda a Ukrajinci Tybulevič, Sadovij a Kučer, ktorí by sa mali objaviť v najbližších dňoch.

Do tréningového procesu sa zapojí aj nová posila z Ukrajiny, 26-ročná a 202 cm vysoká ľavá spojka Oleksandr Petrov. Z mužstva odišla dvojica Michal Holdoš (Hlohovec) a Matúš Miňo (Rakúsko).

„Káder je veľmi dobrý a dosť silný na to, aby mohol skončiť do štvrtého miesta, ktoré je naším cieľom. Po zranení by sa mal vrátiť aj Marián Huňady, ktorý vyskúša, či mu problémové koleno vydrží,“ prezradil michalovský tréner, ktorý čaká aj na to, ako sa vyvinie situácia okolo reprezentačného krídelníka Tomáša Urbana. Ten, ak si nenájde pôsobisko v zahraničí, vráti sa do HC winLand.

Súvisiace články