Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovský "puding" výsledok neovplyvnil

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Michalovce Jedným z tých Košičanov, ktorí mali michalovský trávnik z predchádzajúceho pôsobenia v Michalovciach dokonale prečítaný, bol aj

defenzívny stredopoliar Marián Juhás (na snímke). V metropole Zemplína pobudol po ročnej vojenčine ešte pol roka na hosťovaní, takže tunajšie prostredie mal detailne zmapované. Rovnako ako väčšina jeho spoluhráčov z tejto zdanlivej výhody však veľa nevyťažil a matným výkonom podfarbil spackané predstavenie košického ligistu. "Bol to pre nás dosť nešťastný zápas. Aj keď sme si veľmi dobre uvedomovali dôležitosť stretnutia, dvakrát sme dovolili súperovi vyrovnať a navyše aj streliť víťazný gól. Určite sme si to predstavovali ináč, brali sme len víťazstvo, ale to nám zaslúžene vzal súper z Trenčína," vravel smutný rodák z Ruskova.

Podľa jeho slov sa pod ich nemastný výkon do istej miery podpísala zmena dejiska zápasu. Trávnik na michalovskom štadióne nebol v najlepšom stave a už v prvom polčase pripomínal známy "puding" z Tehelného poľa. "Nechcem sa však na to vyhovárať, lebo aj súper mal rovnaké podmienky, ale nám terén dosť strpčoval život. Trenčanom to vyhovovalo viac, keďže ich štýl je založený najmä na pozornom bránení a rýchlom prechode do ofenzívy. Sme technickejšie mužstvo a na tom blate sme nemali veľa šancí na kvalitné kombinácie. Aj tak sme však mali zvíťaziť," zdôraznil dvadsaťtriročný odchovanec košického futbalu, ktorému miesto v strede záložnej formácie veľmi nesadlo. Hral tam len po druhýkrát v tejto sezóne, takže azda preto pôsobil mierne zakríknutým dojmom.

Počas zápasu si nestihol všimnúť, či mu michalovskí priaznivci zvlášť drukujú. Podľa neho boli skôr zvedaví na prvoligový futbal ako na jeho výkon. "Pôsobil som tu len nedávno, ale nejaké mimoriadne sympatie z hľadiska na moju adresu som neočakával. Na tribúne som pred zápasom zazrel niekoľkých kamarátov a nechýbali ani rodičia s priateľkou," dodal Marián Juhás.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.