Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalovský poltucet v sieti Svitu po najlepšom výkone

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Michalovce Toľko chvály a uznania na adresu výkonu Zemplína Michalovce sme z úst fanúšikov i čelných predstaviteľov klubu nepočuli už dávno. V

súboji so Svitom odviedli Michalovčania dosiaľ najlepší výkon v tejto sezóne, o čom svedčí nielen šesť nádherných gólov v sieti súpera, ale aj opätovná návšteva nad tisíc duší. Divákov lákajú nielen promotion akcie počas prestávky, či meno trénera Jána Kozáka, ale hlavne zlepšujúce sa výkony Michalovčanov. Aj v spomínanom dueli proti Svitu sa pred vlastným obecenstvom vytiahli. Od začiatku šliapali na plné obrátky, čo diváci často oceňovali potleskom. Zaujali nás aj individuálne výkony. Upútal najmä Micák, ktorý na ľavej strane ihriska jednoznačne kraľoval a s nebývalou chuťou podporoval ofenzívu. V stredovej formácii sa začína udomácňovať Slicho, z ktorého pohľadu to iste ešte nebolo celkom ideálne, ale je predpoklad, že bude platnou posilou. Mladý Adam trošku zaostal za výkonom spred týždňa, no v dobre zabehanom súkolí stredovej formácie takisto vhodne zapadol. Na poste stiahnutého útočníka sa prekvapujúco objavil Milan Capík, gól síce nedal, ale bol takmer pri všetkom podstatnom, čo sa v zápase udialo. V útoku sa popri strelecky excelujúcom Bačíkovi objavil novic z Čane Miloš Gallo. V domácej premiére sa stihol zapísať aj do streleckej listiny, upútal herným prehľadom, schopnosťou viazať na seba viacerých protihráčov, ale aj finálnou prihrávkou. Dobrý futbalista. "Jedna lastovička ešte leto nerobí. Výsledok i hra nás, samozrejme, tešia. Dôležitejšie však bude nadviazať na ostatný výkon v nadchádzajúcich dueloch. Proti Svitu sme herne uspokojili, k čomu nám dopomohol aj súper. V obrane hral benevolentne, nuž sme ho patrične trestali. Ideme od zápasu k zápasu, čaká nás Turňa, kde by sme chceli potvrdiť vzostupnú výkonnosť," povedal asistent domáceho trénera Jozef Škrlík.

Smútok bol zrejmý z tváre trénera hostí Jána Guziara. V Michalovciach, kde voľakedy úspešne pôsobil, chcel s mužstvom po cennom víťazstve nad Trebišovom dosiahnuť viac. Žiaľ, jeho zverenci opäť raz v defenzíve prepadli na celej čiare. "Darmo som hráčom vravel, aby domácim nedovolili rozvinúť ich typickú kombinačnú hru. Nechali ich robiť, čo si zaumienili a výsledkom bolo šesť gólov v sieti Marušáka. Musíme sa spamätať, lebo takto to ďalej nejde. Vonku zatiaľ inkasujeme samé prídely a raz sa to už musí skončiť," veľavravne poznamenal Ján Guziar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.