Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Michalovský líder zvíťazil nad Sabinovom

Doma nehaváhali. Michalovčania si poradili so Sabinovom. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. feb 2015 o 23:00

V nedeľu sa na vlastnej palubovke predstavili basketbalisti 1. BKD Michalovce.

MICHALOVCE. Po minulotýždňovom zaváhaní v Dolnom Kubíne, kde utrpeli vôbec prvú porážku v prebiehajúcom ročníku druhej ligy skupiny Východ, sa pred svojimi fanúšikmi chceli revanšovať, čo sa im aj podarilo, keď nepríjemného protivníka zo Sabinova zdolali 69:53 a pripísali si na svoje konto už jedenásty triumf v sezóne, vďaka ktorému sa udržali na vedúcej priečke.

Zverenci lodivoda Milana Janošova staršieho počas nasledujúceho víkendu hrať nebudú, pretože v súťaži je prestávka. Najbližší súboj absolvujú až 14. – 15. februára, keď v rámci 13. kola súťaže pocestujú na pôdu košického Tydamu.

Hostia pricestovali do metropoly Zemplína len s piatimi hráčmi, preto sa očakával hladký priebeh aj presvedčivé víťazstvo Michalovčanov, čo sa však nepotvrdilo.

Domáci nastúpili v základnej zostave s Tomášom Mitterpákom, Michalom Maškulíkom, Tomášom Mižákom, Vladislavom Mitterpákom a Branislavom Holdom, ktorým úvodné minúty nevyšli. Sabinovčania totiž hneď na začiatku viedli 7:2, potom aj 11:9, avšak domáci dokázali do konca prvej štvrtiny otočiť skóre vo svoj prospech.

Druhé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu, 1. BKD aj vďaka dvom trojkám odskočili súperovi už na rozdiel jedenástich bodov (26:15), ale vinou slabšie fungujúcej obrany sa hostia tiež vďaka úspešným trojkovým pokusom (v krátkom slede dali tri) vrátili do zápasu, a tak sa prvý polčas skončil výsledkom 37:32 pre domácich.

Po výmene strán už odštartovali lepšie hráči vedúceho celku súťaže, ktorí zlepšili defenzívu, opäť ušli Sabinovu na viac ako desaťbodový rozdiel a po tretej časti hry viedli 56:42.

V poslednej desaťminútovke kontrolovali Zemplínčania priebeh zápasu, ich vedenie narástlo dokonca na rozdiel 22 bodov (67:45), no snaživo hrajúci hostia z neho v závere skresali a napokon zaknihovali na pôde veľkého favorita aj v oklieštenej zostave celkom prijateľnú porážku.

1. BKD Michalovce – MMBK Sabinov 69:53 (37:32)

Štvrtiny: 16:11, 21:21, 19:10, 13:11.

1. BKD: V. Mitterpák 18, Mi. Mihaľ 14, Maškulík 10, B. Holda 6, M. Janošov ml. 6, Mižák 6, T. Mitterpák 6, Ferenčík 3, Šandor.