Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Michalovský 1. BK na palubovkách súperov víťazne

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

MICHALOVCE. Prvá basketbalová liga pokračovala v nadstavbovej skupine o postup do extraligy stretnutiami 9. a 10. kola, v ktorých sa hráči

Michaloviec predstavili v Bratislave, kde si pripísali dve víťazstvá, nad Prírodovedcom i Petžalkou.

Prírodovedec Bratislava - 1. BK Michalovce87:89 pp (37:42, 81:81)

Michalovčania niekoľkokrát odskočili súperovi na 10-15 bodov, no domáci neustále doťahovali a nechceli sa zmieriť so svojou prvou prehrou na domácej palubovke. V závere sa začala stíhacia jazda domácich, ktorá vyústila do nevídanej drámy. V čase 1 minúta a 9 sekúnd pred koncom stretnutia viedli hostia o 9 bodov a zdalo sa, že je rozhodnuté. Hráči Karlovky však začali takticky faulovať, čo im aj vychádzalo a následne sa dvoma trojkami 17 sekúnd pred koncom dotiahli na štyri body. Keďže v tomto úseku boli hostia úplne bezzubí, po dvojnásobnej strate lopty v útoku za sebou, domáci najprv znížili na rozdiel 2 bodov, aby si s klaksónom vynútili predĺženie. Bolo to prvýkrát v zápase, čo domáci vyrovnali. Hostia už hrali medzitým bez vyfaulovaného Mižáka a na lavičke bol j zranený Holda, ktorý si podvrtol členok. Po niekoľkých nervóznych stratách v predĺžení Roman Rakovský unikol 30 sekúnd pred koncom predĺženia pod kôš, natiahol na seba obrancov a uvoľnil Marinka Svitlicu, ktorý dal rozhodujúci kôš v zápase.

Body: R. Rakovský 19, Svitlica 13, Tebeľák 12, Mižák 10, Šimko 8, M. Rakovský 10, Kubovčík 9, Holda 8.

MŠK Iskra Petržalka - 1.BK Michalovce 67:79 (30:47)

V tomto zápase chcel 1. BK potvrdiť, že patrí na popredné miesta v 1. lige. Zápas začala pätica Biganič, Svitlica, Roman Rakovský a Mižák. Zo začiatku to bol vyrovnaný súboj, no postupne sa k výbornému výkonu rozohral Roman Rakovský (autor 29 bodov) a Marinko Svitlica, ktorí ničili súpera úspešnými trojbodovými pokusmi. K nim sa dobrým výkonom pripájali aj ďalší hráči Šimko, Tebeľák a Mižák - Kubovčík i Draganovský, a tak súper nevedel, kde má skôr hasiť. Na Petržalku platila zónová obrana 2:1:2, kde sa ťažšie presadzoval aj domáci pivot Halahija (208 cm). Michalovce kontrolovali vývoj celého stretnutia a oproti predchádzajúcemu zápasu nepripustili žiadnu drámu.

Body: R. Rakovský 29, Svitlica 15, Mižák 10, M. Rakovský 8, Kubovčík 7, Draganovský 4, Plachý 4, Tebeľák 2.