Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Michalovskí orli pod Tatrami neúspešní

Sportnet|Publikované 23. mar 2009 o 23:00

Čakajú ich ďalšie štyri zápasy na palubovkách súperov. Doma sa predstavia až začiatkom mája.MICHALOVCE. Počas víkendu pokračovala nadstavbová časť

Čakajú ich ďalšie štyri zápasy na palubovkách súperov. Doma sa predstavia až začiatkom mája.

MICHALOVCE. Počas víkendu pokračovala nadstavbová časť prvej ligy basketbalistov súbojmi 8. kola. Michalovský 1. BK sa predstavil pod Tatrami vo Svite, kde si zmeral sily s miestnym Legatom. Zemplínčanov teraz čakajú ďalšie štyri stretnutia na ihriskách súperov, v Bratislave s Prírodovedcom a Petržalkou, v Žiline a Žiari nad Hronom. Doma sa predstavia až v záverečných dvoch kolách súťaže, 2. a 3. mája budú hostiť Trnavu a ŠKP Bratislava.

Legato Svit - 1. BK Michalovce 85:59 (40:24)

Michalovciam sa nepodarilo vrátiť Svitu domácu prehru. Prvá štvrtina sa niesla v prevahe hostí a základná päťka Biganič, Svitlica, Mižák, Rakovský Martin i Roman Rakovský kontrolovali vývoj hry. V druhej časti domáci zvýšili dôraz pod oboma košmi a odskočili orlom až o 16 bodov. V tomto úseku Michalovce nazbierali až 15 stratených lôpt, a tak nečudo, že rozdiel bol až taký veľký. V druhom polčase začal 1. BK sťahovať náskok súpera, keď sa zlepšila súhra v obrane i v útoku. Holda, Mižák, Svitlica so sebou potiahli Tebeľáka a bratov Rakovských, na konci tretej štvrtiny bolo už len o 8 bodov. Chvíľu sa zdalo, že Michalovce môžu zápas zdramatizovať, no opak bol pravdou. Svit spresnil hru a z pomerne vyrovnaného zápasu bol napokon vo výsledku rozdiel až o 26 bodov.

Body: R. Rakovský 15, Svitlica 14, M. Rakovský 11, Šimko 10, Mižák 5, Tebeľák 2, Draganovský 2. Doskoky: Svitlica 7, Tebeľák 6, Šimko 5. Zisky: Mižák 2, M. Rakovský 2. Štvrtiny: (16:13, 24:11, 19:22, 26:13)