Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Michalovskí hokejisti utrpeli šiestu prehru v rade

Sportnet|Publikované 22. dec 2005 o 23:00

Michalovce - V 10. kole II. hokejovej ligy Východ hráči HK Dukla Michalovce utrpeli šiestu prehru za sebou, keď podľahli dosiaľ neporazenému lídrovi

z Kežmarku 4:6. Pritom zápas sa pre nich nevyvíjal zle. Dokázali zvrátiť z 1:3 na 3:3 a bolo aj 4:4. Dva body napokon získal súper spod Tatier, ktorému gólovo vyšla záverečná dvadsaťminútovka. "Ak by sme sa nedopustili niektorých hrubých defenzívnych chýb, pokojne sme dnes mohli remizovať. Mali sme výhodu viacerých presilových hier, ale počas nich sme hrali dosť komplikovane. Mali sme častejšie strieľať a menej špekulovať. Práve v tom boli Kežmarčania lepší, hrali jednoduchšie a častejšie strieľali. Boli kombinačne lepší, priebojnejší a výborne bránili. Zároveň sústavne útočili. Ťažko my ale môžeme uhrať priaznivejší výsledok, keď sa počas týždňa poriadne netrénuje, vyjadril sa krátkodobý navrátilec Martin Mižák.

V michalovskom drese nastúpil asi po roku. V tejto sezóne to bol jeho prvý a zároveň aj posledný duel, pretože po sviatkoch sa vracia za prácou do Veľkej Británie. Na ľade miestami pôsobil veľmi nervózne, počas súboja dostal tri dvojminútové tresty. "Vysvetľujem si to aj tým, že som sa až po dvoch mesiacoch dostal na ľad. Mal som určitý kondičný výpadok. Okrem toho, neznášam hru vysokou hokejkou a zákerné zákroky. Ak sa ich protihráči dopustia, reagujem podráždene. V tomto som taký istý ako môj brat pôsobiaci v susednom Humennom, poznamenal.

V sobotu 7. januára si Michalovčania zmerajú sily s posledným Sabinovom. Mimochodom, práve v prvom stretnutí s týmto mužstvom zatiaľ naposledy bodovali, keď Šarišanom uštedrili trinásťgólovú nádielku. Hoci M. Mižák už nenastúpi, verí, že sa história bude opakovať. Mimochodom, na striedačke Michaloviec sme už nevideli kormidelníka Michala Pastrňáka. "Po prehranom domácom zápase proti Ružomberku odstúpil z funkcie. Išlo o jeho reakciu na niekoľko neúspešných výsledkov. Hlavným trénerom tímu je v súčasnosti hráč Peter Mihaľo, vysvetlil riaditeľ klubu Jaroslav Kločanka.

(janč)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.