Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Michalovskí hokejisti majú na konte ďalšie prehry

Poľskému Sanoku podľahli o gól. Michalovčania premárnili vedenie 3:1. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 3. sep 2013 o 22:00

So Sanokom aj Prešovom prehrali o gól, v oboch dueloch však Dukle chýbali viacerí hráči. Vo štvrtok generálka v Prešove.MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly pomaly finišujú s prípravou na nadchádzajúci súťažný ročník.

Vo štvrtok a v piatok odohrali ďalšie prípravné súboje, oba na vlastnom ľade. Najprv s poľským Ciarko PBS Bank KH Sanok prehrali 3:4 a na druhý deň podľahli HC Prešov 07 tiež o gól 1:2.

„Máme za sebou šesť prípravných zápasov, v ktorých sme zaknihovali jednu výhru a päť prehier. Nie je to nejaká lichotivá bilancia, ale verím, že do začiatku súťaže našu hru vylepšíme a vyladíme,“ zaprial si lodivod zemplínskeho prvoligistu Marián Horváth.

Nemilo prekvapený

Michalovčania mali obidve stretnutia dobre rozohrané, nad poľským súperom viedli v druhej tretine už 3:1, nad Šarišanmi vyhrávali 1:0. V oboch prípadoch však náskok neudržali.

„Nemilo ma prekvapilo, že v oboch zápasoch sme ťahali za kratší koniec v osobných súbojoch a rýchlosti. To ma trošku mrzí, ale je to aj dôsledok prípravy,“ hovoril M. Horváth, ktorému vrásky na čele robia zranenia hráčov.

Na viacerých sa nemohol spoľahnúť ani v ostatných dueloch, preto dostali príležitosť mladíci aj útočník Jakub Kubiš zo Žiliny.

„Mal svetlé momenty a vedel podržať puk. Mladí chlapci musia na sebe ešte veľa pracovať, chýba im hlavne zápasová prax,“ doplnil.

Posledný zápas

Ani v generálke na ligu, ktorú napokon Dukla odštartuje v piatok na ľade Detvy (prvé kolo, v ktorom pocestujú na zápas proti SR 18 do Trnavy, presunuli na nedeľu 15. septembra), nenastúpia hráči od Laborca v najsilnejšom zložení.

Po zranení či chorobe síce už začali trénovať Kobeľa so Šechným, ale mimo hry sú stále Petrina, Cvejn, Banovský a najnovšie aj Majerník. Stretnutie na prešovskom ľade sa odohrá vo štvrtok o 17. hodine.

Fakty

Michalovce - Sanok 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Góly: 27. Palovčík, 28. Stríž, 31. M. Opatovský - 12. V. Urban, 37. Kostecki, 54. Vozdecký, 59. Terminesi.

HK DUKLA: R. Kurali – M. Žemba, Kubát, S. Vorobel, Buraľ, J. Šeliga, Halapy, P. Gavura – M. Drotár, Zrelák, Kubiš – M. Opatovský, Palovčík, Smotrila – Stríž, Š. Majerník, Čížek – Harasthy, Koceľa.

Michalovce - Prešov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 24. Palovčík - 27. R. Kohutiar, 34. Halás.

HK DUKLA: T. Petro - Kubát, P. Gavura, S. Vorobel, Buraľ, J. Šeliga, Halapy – M. Drotár, Koceľa, Kubiš – M. Opatovský, Palovčík, Smotrila - Stríž, Š. Majerník, Čížek.

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.