Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Michalovskí hokejbalisti v príprave na Primátor Cup

Sportnet|Publikované 7. aug 2008 o 00:00

MICHALOVCE. Aj keď je leto v plnom prúde, hokejbalisti z Michaloviec nezaháľajú a pripravujú sa pomaly na turnaj primátora mesta Vranov, ktorý sa

koná každoročne začiatkom augusta. Po úspechoch na trebišovskom Habura cupe, kde skončili na tretej priečke a Primátor Cupe v Giraltovciach, ktorý vyhrali, zrejme budú mať Michalovčania vysoké ciele. "V minulých rokoch sme tam stále bojovali o popredné umiestnenia, preto aj tentokrát máme najvyššie ambície, ideálne by bolo finále," prezradil brankár tímu Július Kmec. Tento ročník však bude špecifický tým, že od minulých rokov sa výrazne zvýšila obsadenosť turnaja, keď sa ho tentokrát zúčastní až deväť tímov z celého východného Slovenska.

Skúška pre nových hráčov

Hokejbalisti rozširujú rady svojho klubu, preto dávajú aj možnosť zahrať si mladým chlapcom, pre ktorých to bude skúška hrať hokejbal na vyššej úrovni. "Samozrejme, postupne by sme vyskúšali zopár nových chlapcov, ktorí by taktiež mohli s nami hrávať v Košiciach, kde úspešne účinkujem v tamojšej mestskej 1. lige," dodal brankár Michaloviec. Najväčšou výzvou pre tento kolektív je zahrať si extraligu v rodných Michalovciach. "Tento cieľ je prvoradý, preto by sme radi zabudovali do mužstva hlavne mladých chlapcov, ktorí by perspektívne mohli reprezentovať mesto v budúcnosti. Hlavnou devízou pre nás sú korektné vzťahy s mestským magistrátom, ktorý sa snaží pracovať na realizácii hokejbalového ihriska," dodal na záver J. Kmec.

Súvisiace články