Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovskí futbalisti začali aj s Hamuľakom, Španieli chýbali

Jeden z testovaných hráčov. Žlto-modrí skúšajú aj Alexandra Muziciuca (vľavo). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 15. jan 2015 o 23:00

Mužstvo MFK Zemplín zostalo pokope, najbližšie zabojuje o tri body s Humenným.

Pripoja sa v piatok, na skúške kvarteto hráčov. Mužstvo zostalo pokope, v sobotu hrá s Humenným.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce, lídra východnej skupiny druhej ligy, odštartovali vo štvrtok dopoludnia zimnú prípravu.

Po úvodnom príhovore šéfa klubu Igora Šoltinského v kabíne A-mužstva sa presne dve desiatky hráčov presunuli na ihrisko s umelou trávou, kde absolvovali prvú tréningovú jednotku v tomto kalendárnom roku.

Na úvodnom tréningu sa objavilo aj niekoľko nových tvárí, na druhej strane však viacerí z jesenného kádra chýbali.

Piati na odchode

Tréneri žlto-modrých museli na prvý deň prípravy oželieť služby pätice španielskych legionárov (Perez, Morlacchi, Bayón, Calvo, Caballero).

Na Slovensko prileteli len pár hodín pred úvodným zrazom, tak im nechal čas na odpočinok. Okrem nich sa tréningu nezúčastnilo ani ďalších päť hráčov.

„Tubonemimu a Rabiňákovi skončili hosťovania, o Gamkrelidzeho má záujem Sereď, kde je na skúške, Jacka chce Liptovský Mikuláš a Lechman by mal zakotviť v Rimavskej Sobote,“ vymenoval nám hráčov, ktorí opúšťajú káder MFK Zemplín, Igor Šoltinský.

V tíme došlo k pohybu nielen von, ale aj dnu, pretože pribudli hneď šiesti futbalisti.

„Jedným z nich je Michal Hamuľak, ktorý síce má stále platné hosťovanie v Liberci, ale chceme, aby sa vrátil. Z dorastu pribudol Lukáš Tóth a zvyšných štyroch zatiaľ iba skúšame,“ uviedol predseda predstavenstva.

Ide o českého brankára Patrika Maceja z Ostravy, stopéra Milana Gajiča zo Srbska, ľaváka Alexandra Muziciuca z Moldavska a Tomáša Chovanca z R. Soboty.

Odohrajú 11 duelov

Piatkový prvý tréning bol „zahrievací“, v sobotu sú na programe testy na atletickej dráhe.

„Uvidím v akom stave hráči prišli. Po skončení jesene dostali individuálne plány, verím, že nič nepodcenili a testovanie dopadne dobre. Od budúceho týždňa už začneme zarezávať naplno, trénovať budeme dvojfázovo,“ prezradil lodivod František Šturma.

„Radi by sme aj v zimnom období nadviazali na výbornú jeseň, dohodnutých máme jedenásť prípravných duelov s kvalitnými súpermi, chýbať nebude ani sústredenie v Turecku, kam vyrazíme vo februári. Chceme sa čo najlepšie pripraviť na jarnú časť, lebo tá bude ešte náročnejšia ako jeseň.“

Prvú hernú previerku absolvujú Michalovčania už zajtra na domácej pôde s Humenným (o 10. hodine).

Na margo zmien v kádri F. Šturma poznamenal: „Som rád, že nikto zo stabilných hráčov neodišiel, hoci o viacerých bol záujem z iných klubov. Radi by sme sa posilnili o dvoch-troch hráčov, aby sa zvýšila konkurencia v mužstve.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.