Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Michalovskí futbalisti to dokázali. Oslavovalo sa až do rána

Tím MFK Zemplín Michalovce. Víťaz druhej najvyššej súťaže v sezóne 2014/15. (Autor: sita)
Róbert Andrejov|Publikované 16. jún 2015 o 00:00

Na východ dorazili v nedeľu nadránom, hneď išli s pohárom k šéfovi klubu domov, kde sa aj okúpali...

Na východ dorazili Michalovčania v nedeľu nadránom, hneď išli s pohárom k šéfovi klubu domov, kde sa aj okúpali...

MICHALOVCE. Michalovskí futbalisti to dokázali! Po sedemnástich rokoch sa stali víťazmi svojej súťaže.

Naposledy sa im podarilo na konci sezóny obsadiť prvú priečku ešte v sezóne 1997/98, kedy vtedajší FK Zemplín VTJ vyhral III. ligu skupinu Východ a premiérovo v ére samostatnosti Slovenska si vtedy vybojovali účasť v druhej lige.

Teraz prvýkrát v histórii klubu vyhrali druhú najvyššiu súťaž a zahrajú si medzi slovenskou elitou. Svoju dominanciu v súťaži potvrdili v sobotňajšom veľkom šlágri na ihrisku druhej Skalice, kde sa hralo o prvé miesto.

Na Záhorí triumfovali 2:0 (0:0) a v konečnom účtovaní predstihli svojho súpera o tri body.

Fanúšikovia z celého Zemplína sa už teraz tešia nato, ako k Laborcu pricestuje Žilina, Trnava, Trenčín či bratislavský Slovan.

Zaslúžený postup

Žlto-modrí dokázali Skaličanov poraziť v oboch meraní síl dvojgólovým rozdielom a ako jediní v tejto sezóne naplno zabodovali na Záhorí.

A to, že je majstrovský pohár v správnych rukách potvrdzuje aj fakt, že Michalovčania v nadstavbe o postup neprehrali ani raz a dokonca na ihrisku súpera nedostali v šiestich zápasoch ani jeden gól.

„Je to zásluha celého tímu, ako pracoval na defenzívnej činnosti. Od toho sa to všetko odvíjalo. My sme hrali ofenzívny futbal, dali sme najviac gólov, avšak aj najmenej sme ich dostali. Chlapcom patrí odo mňa veľké poďakovanie,“ povedal kormidelník MFK Zemplín František Šturma.

Chvíle, keď dvíhal nad hlavu víťazný pohár, opísal takto: „Musím sa priznať, že emócie boli veľmi silné a bola tam aj nejaká slzička šťastia.“

Hneď išli za šéfom

Po výhre v Skalici mohli začať veľké michalovské oslavy. Tie odštartovali priamo na ihrisku, kde okrem pohára dostali hráči aj medaily, ktoré im odovzdal prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

„Následne sme sa presunuli na večeru do neďalekej reštaurácie, ktorú sme takisto rozburácali. Fandila nám, preto sme sa aj im dali napiť z pohára. Chlapci si to užívali, spievali, veď si to aj zaslúžili. Potom sme sa už vybrali smerom na východ, mali sme už len také občerstvovacie prestávky,“ hovoril F. Šturma.

Mužstvo dorazilo do Michaloviec až okolo pol štvrtej ráno, ale nezastavilo sa v meste, ale cesta pokračovala do neďalekého Lastomíra, kde býva šéf klubu Igor Šoltinský.

„Je po operácii srdiečka, preto nemohol byť na poslednom druholigovom zápase svojho mužstva. Prišli sme mu ukázať víťazný pohár, z ktorého mal obrovskú radosť. Zaslúžil si ho, lebo za desať rokov urobil pre michalovský futbal veľmi veľa. Pripravil pre nás výborné pohostenie a dokonca sme sa všetci do jedného okúpali oblečení v bazéne...“

Bojovník Podhorin

Oslavy boli spontánne a nechýbalo ani množstvo úsmevných situácií.

Michalovský lodivod na margo toho poznamenal: „Oli Podhorin ťahal počas celej sezóny našu obranu a cestou od Skalice až do Michaloviec pre zmenu ťahal naše oslavy, pretože celou cestou spieval a pripojili sa k nemu aj ďalší chlapci. Aký bol bojovník na ihrisku, taký bol aj počas osláv.“

Mužstvo v nedeľu popoludní absolvovalo spoločný obed s vedením klubu, po ktorom sa rozpŕchlo na dovolenky.

Tie potrvajú do 29. júna, kedy MFK Zemplín odštartuje prípravu už na prvoligovú sezónu.

„Touto cestou by som sa chcel poďakovať chlapcom za celý ročník, zato ako pracovali v tréningoch a zápasoch. Veľká vďaka patrí aj mojim spolupracovníkom z realizačného tímu od asistentov až po masérov, s ktorými sme si sadli. Dobre zapadol to tímu aj Vlado Rusnák, ktorý k nám pribudol v priebehu jarnej časti, ďakujem aj Mirovi Mackulínovi, mentálnemu trénerovi, ktorý chlapcov výborne pripravoval po mentálnej stránka. Výborne sa mi s nimi spolupracovalo a dúfam, že nám to bude takto klapať aj naďalej,“ dodal F. Šturma.

Zaslúžili sa o postup

Brankári: Matúš Kira, Martin Raška

Obrancovia: Joan Manuel Sanchez Caballero, Michal Gallo, Milan Šimčák, Jiří Rabiňák, Oliver Podhorin (3 góly), Vernon De Marco Morlacchi (7), Marcos Calero Perez (1)

Stredopoliari: Jakub Grič (1), Martin Koscelník (5), Samuel Garcia Bayón (18), Stanislav Danko (3), Adrián Leško (3), Antonio Garcia Montero (2), Georgii Gamkrelidze, Lukáš Tóth, Jozef-Šimon Turík (2), Miguel Cobo Calvo, Boris Bališ, Lukáš Jacko (1)

Útočníci: Martin Regáli (6), Tomáš Chovanec (1), Michal Hamuľak (6), Hector Tamunoibiton Tubonemi, Dominik Kunca (8), Erik Streňo (2)

Realizačný tím: František Šturma (hlavný tréner), Adrián Devečka, Vladimír Rusnák mladší (asistenti trénera), Martin Raška (tréner brankárov), Peter Ščobik (vedúci mužstva), Igor Iľko, Ladislav Bubernák (maséri), Viliam Knocik (lekár)

ra

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články