Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Michalovskí cykloturisti si dali zraz v Starej Ľubovni

Cykloturistický zraz. V Starej Ľubovni sa ho zúčastnilo okolo 200 cykloturistov. (Autor: Anton Hasák)
Sportnet|Publikované 12. sep 2012 o 22:00

Jedno z najsevernejších okresných miest na Slovensku privítalo účastníkov 34. cykloturistického zrazu Klubu slovenských turistov.

Jedno z najsevernejších okresných miest na Slovensku privítalo účastníkov 34. cykloturistického zrazu Klubu slovenských turistov (KST). V Starej Ľubovni nechýbal ani najstarší michalovský KST Turista.

STARÁ ĽUBOVŇA/ MICHALOVCE. Organizátori z RR KST Stará Ľubovňa pripravili 5 cyklotrás s dĺžkou od 43 km do 81 km a prevýšením od 405 m do 815 m s možnosťou vidieť napr. kúpeľné mestečko Muszyna v Poľsku, zrúcaninu hradu Plaveč, Ľubovnianskeho hradu alebo pútnické miesto Horu Zvir.

„Okoštovať sme mohli aj vodu z minerálneho prameňa Sulinka a dať sa previesť cez Levočské vrchy po niekdajšom vojenskom pásme,“ opísal predseda michalovského KST Turista Anton Hasák.

Časť členov chcela hneď v prvý deň zájsť na Kráľovu studňu, no plány im prekazila prietrž mračien.
„Nasledujúce ráno pri bezoblačnej oblohe sme sa vybrali na pomerne ťažkú organizovanú trasu cez Poľsko, no zástupcu Michalovčanov prijal aj primátor Starej Ľubovne.“

Ďalší deň si členovia NM KST T urobili individuálne kombinované cyklopešie túry. Jedna časť vystúpila na Trzy Korony (982 m n. m) – Tri koruny nad Červeným kláštorom, ostatní vystúpili na Vysokú (842 m n. m).
Zrazu sa zúčastnilo do dvesto cykloturistov, z toho dvanásť z Česka a desať z Poľska. Zaujímavá nebola len turistická časť, ale aj sprievodný program so záverečným rozlúčkovým country bálom.

Štafetu budúceho 35. slovenského zrazu cykloturistov KST na Piešťanskej Sĺňave prevzal predseda RR KST Trnava Miroslav Herchl.

„Z nášho hľadiska sa zraz vydaril, počasie prialo až nadmieru (teplo nad 30 °C), až na zopár škrabancov sa neprihodil žiadny vážny úraz, a tak teda hurá o rok do Piešťan,“ zhodnotil A. Hasák.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.