Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovskí basketbalisti chcú opäť zabojovať o extraligu

Sportnet|Publikované 29. júl 2008 o 22:00

1.BK začal s prípravou na novú sezónu prvej ligy. Po júlových individuálnych tréningoch príde na rad ostrá augustová zaberačka. Po minulej menej

1.BK začal s prípravou na novú sezónu prvej ligy. Po

júlových individuálnych tréningoch príde na rad ostrá augustová zaberačka. Po minulej menej vydarenej sezóne by znova chceli zabojovať o extraligu.

MICHALOVCE. Počnúc prvým augustovým dňom sa v 1. BK Michalovce začne s hlavnou fázou prípravy na druhú najvyššiu súťaž. Tréner MUDr. Imrich Rakovský si želá návrat na stratené pozície. V uplynulom ročníku Michalovčania jasne dominovali v skupine o záchranu a s prehľadom ju vyhrali. Takéto ťaženie sa im však máli, chcú znova účinkovať tam, kde sa bojuje o miestenku medzi slovenskou elitou.

Pilujú defenzívu

Už dva týždne po skončení ostatného ročníka Michalovce začali s

prípravou na sezónu 2008/2009. "V júli chlapci trénujú individuálne. V auguste prejdeme na zdokonaľovanie vytrvalosti a hernej stránky. Základom je však výrazné zlepšenie defenzívy," poznamenal dlhoročný lodivod. Práve v obrane Zemplínčanov dlhodobo tlačí topánka. Preto v tréningovom procese začínajú od piky - precvičujú obranné kroky, obranné postoje. "Niekomu sa to možno zdá smiešne, ale ja cítim, že sa v týchto činnostiach potrebujeme zlepšiť. Budeme to robiť sústavne, a to aj na úkor úplného zanedbania útočnej fázy!" vyhlásil.

Prišli posily

Michalovce odohrajú niekoľko prípravných duelov. Generálkou na I. ligu bude domáci Memoriál Juraja Magoča, ktorý by sa v michalovskej novej športovej hale mal uskutočniť v druhej polovici septembra. "Úvodných päť kôl odohráme na palubovkách súperov. Na tento svojský hrací systém sme si už zvykli, a tak nám neprekáža," vyjadril sa. Domácu premiéru 1. BK absolvuje až v druhej polovici októbra. Na splnení náročnej méty sa budú podieľať aj posily. "Ich výber sme prispôsobili nášmu najvyššiemu cieľu - zlepšeniu sa v obrane. Z toho dôvodu prichádzajú defenzívne ladení hráči - Mižák a Košičan Kozlovský," uviedol.

Jednoznačný cieľ

Mužstvu Imricha Rakovského akútne chýba stredný rozohrávač. "Na tomto poste máme iba pracovne vyťaženého Biganiča. Preto intenzívne rokujeme s našou bývalou oporou - Košičanom Ľubomírom Kováčom. Verím, že nás posilní," vyslovil prianie. Michalovce rozmýšľajú iba o jedinom - vybojovaní si príslušnosti v skupine o postup do extraligy. "Vzhľadom na úspechy z predošlých sezón si ani inú métu nemôžeme dávať. Dúfam, že si ju vybojujeme," uzavrel kormidelník, ktorý v michalovskom basketbale pôsobí tridsať rokov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.