Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Michalovské zmŕtvychvstanie na víťazstvo nestačilo

Sportnet|Publikované 26. nov 2008 o 23:00

Aj keď Dukla prehrávala už 0:4, dokázala ešte vyrovnať. V samostatných nájazdoch však neuspelaTREBIŠOV. Potvrdilo sa, že derby má vlastné pravidlá.

Aj keď Dukla prehrávala už 0:4, dokázala ešte vyrovnať. V samostatných nájazdoch však neuspela

TREBIŠOV. Potvrdilo sa, že derby má vlastné pravidlá. V tom zemplínskom sa stretli rozbehnutý Trebišov a predposledné Michalovce. Spočiatku to pre Duklu vyzeralo na uterák, prehrávala už 0:4, ale dokázala vstať z mŕtvych, prebrať iniciatívu a napokon doviesť stretnutie do remízového konca. Najväčšiu zásluhu na tom mal jej brankár Peter Babkovič.

Nešťastná prvá tretina

Michalovce proti Trebišovu opäť vyhoreli v prvej tretine. Prednedávnom doma ju prehrali 1:3, v utorok 0:3. A nebyť Babkoviča, mohlo to byť aj oveľa vyššie. "Bolo to tým, že sme si absolútne neplnili stanovené úlohy v defenzíve. V obrane vládol chaos a preto mal súper šancí ako maku. Nebudem preháňať, že si mohol vypracovať aj šesťgólový náskok, ale to už by bolo definitívne po našich nádejach," povedal 23-ročný gólman, ktorý hokejovo vyrastal v Topoľčanoch.

Vstali z mŕtvych

Eliminovať stratu štyroch gólov na súpera, ktorý hrá vo veľkej pohode, nie je vôbec jednoduché. Michalovce to dokázali vďaka dvom dvojgólovým úderom. Na 4:1 a 4:2 dali Miľovčík a Štefan v priebehu 59 sekúnd, na 4:3 a 4:4 skórovali Matej a Zalužický v rozmedzí 44 sekúnd. "Trebišov sa zrejme uspokojil s dosiahnutým stavom, vďaka čomu sme prebrali iniciatívu a počas druhej a tretej tretiny si dovolím povedať, že sme boli lepší. Stále však stačilo raz inkasovať a bolo by zrejme po našich nádejách. Na druhej strane tesne po vyrovnaní korčuľoval sám na brankára Peca náš Braňo Barna, ktorý ale nedal. Škoda, mohli sme domácich položiť definitívne na kolená," doplnila brankárska jednotka Michaloviec, ktorá dosiaľ v tejto sezóne odchytala presne 1359 minút.

Králik to spravil bravúrne

Hoci Dukla musí byť spokojná aj s bodom, nebola ďaleko ani od víťazstva. Stroskotala však na samostatných nájazdoch. "Všetko sa dá chytiť a všetko sa dá aj pustiť. Pokiaľ ide o víťazný nájazd domáceho Králika, musím povedať, že to urobil bravúrne. Poslal ma vedľa brány a vtedy som už bol prakticky bez šance," dodal P. Babkovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.