Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Michalovské hokejové víťazstvo malo trpkú príchuť

Na záver hladko vyhrali. Druhý gól Dukly zaznamenal Ján Šeliga (vľavo). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 4. feb 2015 o 23:00

Aj keď Dukla doma vyprášila Prešov, skončila piata, a tak začne play-off na ľade súpera.MICHALOVCE. Rovnako ako pred rokom, aj teraz vstúpia prvoligoví michalovskí hokejisti do vyraďovacích bojov z piateho miesta a play-off teda odštartujú na súperovom ľade.

Aj napriek hladkému víťazstvu v záverečnom dueli základnej časti nad PHK 3b Prešov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) si vytúženú štvrtú priečku nevybojovali.

Na diaľku prehrali súboj s Liptovským Mikulášom, ktorý vyhral v Trnave 6:2 a udržal si pred Duklou dvojbodový náskok.

Môžu si zato sami

Do poslednej chvíle Zemplínčania verili, že Trnava im víťazstvom nad Liptákmi pomôže, ale to by od mužstva, vedeného exmichalovským Matejom Ševčíkom, chceli priveľa...

Aj keď vyzeralo to nádejne, lebo „gladiátori“ viedli nad MHK 32 už dvojgólovým rozdielom.

„V prvom rade je to naša chyba, lebo sme sa obrali o niekoľko bodov z vyhratých zápasov, spomeniem doma s Detvou či v Topoľčanoch. To boli povinné body, ktoré sme nezískali,“ môžeme len súhlasiť s vyjadrením 22-ročného útočníka HK Dukla Filipa Podsedlého.

Mužstvo v poslednom zápase dlhodobej časti nenechalo nič na náhodu a po jasnej prevahe dosiahlo vysokú výhru.

„Do súboja s Prešovom sme išli s tým, že ho musíme vyhrať a popritom sme čakali na výsledok z Trnavy. My sme svoj cieľ splnili, no, žiaľ, Trnava nám nepomohla.“

Na Liptákov majú

Hoci vojaci nastúpili proti Šarišanom bez pätice chorých hráčov, súperovi nedali žiadnu šancu.

„Pred duelom sme si povedali, že ideme hrať to, čo chceme aj v play-off. To sa nám aj darilo, teší nás, že sme neinkasovali a schuti si zahrali hokej. Po prvej tretine to už bol taký pohodový zápas, boli sme uvoľnení a hralo sa nám lepšie,“ uviedol F. Podsedlý.

Základná časť prvej ligy je za nami a Michalovčania sa už plne sústredia na najdôležitejší úsek sezóny, play-off, v ktorom vo štvrťfinále narazia na Liptovský Mikuláš.

Sériu hranú na tri víťazné stretnutia odštartujú dvojzápasom na Liptove v piatok a sobotu, v utorok sa dianie presunie na Zemplín.

„V Mikuláši sa hrá veľmi ťažko. Ideme tam hrať pozorne z obrany, dôležitá bude disciplína, aby sme neboli vylučovaní. Máme kolektív na to, aby sme cez nich prešli, musíme si však plniť úlohy na sto percent a ťahať za jeden koniec povrazu. Bez toho to nepôjde,“ dodal F. Podsedlý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.