Zaknihovali tretiu domácu porážku v rade. Michalovské basketbalistky nestačili na tretí celok tabuľky Tydam Košice. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 23. mar 2015 o 23:00

Hostky boli fyzicky lepšie pripravené a zaslúžene triumfovali o 14 bodov.

MICHALOVCE. Tretiu domácu porážku za sebou zaknihovali v sobotu podvečer basketbalistky Michaloviec.

Tentoraz boli nad ich sily hráčky košického Tydamu, ktoré v súboji 13. kola druhej ligy skupiny Východ v metropole Zemplína zvíťazili na domácim 1. BKD 73:59. Pred Michalovčankami je už len posledný zápas tejto sezóny, odohrajú ho cez víkend 11. – 12. apríla na palubovke Rožňavy.

V sobotu však budú na domácom ihrisku v akcii michalovskí muži, ktorí v športovej hale Gymnázia Pavla Horova privítajú v sobotu o 17. hodine UVLF Košice.

Michalovčanky v prebiehajúcej sezóne majú svoje problémy a družstvá z prvej štvorky sú pre nich súpermi, ktorých dokážu ťažko zdolať.

V danom prípade tretie družstvo tabuľky Tydam Košice prišlo s konsolidovaným denne trénovaným kádrom v jednoznačnej úlohe favorita a svoje postavenie aj potvrdilo.

Košičanky s lepšou fyzičkou

Košičanky boli lepšie fyzicky pripravené a táto ich výhoda sa ukázala ako rozhodujúca pre vývoj zápasu.

Domáce basketbalistky v základnej zostave Lipková, Priščáková, Jurašková, V. Vargová a Andrejčíková začali veľmi dobre a dokedy im stačili sily, ukazovali, že dokážu hrať pekný basketbal.

Štvrtinu vyhrali, a to ešte nedali niekoľko dobrých pokusov spod koša či stredných vzdialeností.

Už v druhej štvrtine sa však prejavila veľmi dobrá fyzička hráčok Tydamu, ktoré dokázali vyhrať štvrtinu o trinásť bodov, keď hráčky 1. BKD Michalovce strácali lopty zlou prihrávkou či neúspešnou streľbou, z čoho súper úspešne zakončoval rýchle protiútoky.

V michalovskom družstve sa strelecky darilo Diane Juraškovej, ktorá k 22 bodom pridala sedem ziskov, i Zuzane Andrejčíkovej, ktorá k bodom pridala 10 ziskov a sedem doskokov.

Ale keďže ostatné hráčky mali strelecky slabší deň a aj číslo ich nevynútených strát bolo vysoké, na víťazstvo v tomto zápase to bolo málo.

1. BKD Michalovce – ŠŠK Tydam Košice 59:73 (32:41)

Štvrtiny: 18:14, 14:27, 17:23, 10:9.

Najviac bodov 1. BKD: Jurašková 22, Andrejčíková 15, Priščáková 7, V. Vargová 6, Lipková 5.