Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovská rezerva vedie tabuľku s malým náskokom

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Michalovskej rezerve patrí po jesennej časti piatej futbalovej ligy Juhovýchod najvyššia pozícia. Sústavne obmieňané mužstvo viacerým

súperom uštedrilo poriadne gólové prídely. Zásluhou skvelého ťaženia si spočiatku vypracovalo dostatočný náskok. V druhej časti jesene však nezvládalo zápasy vonku, skóre 1:10 z posledných troch vystúpení hovorí za všetko. Pelotón vedie s jednobodovým náskokom pred triom Nacina Ves, Buzica a Veľké Revištia, pričom od šiestej Stredy nad Bodrogom ho delia iba tri body.

Trénerom kolektívu je kormidelník michalovského staršieho dorastu Ervín Bakajsa, ktorý v minulosti reprezentoval metropolu Zemplína v druhej celoštátnej lige, známym sa stal aj vďaka trénerskemu pôsobeniu v Budkovciach. Na lavičku béčka si zasadol doslova v hodine dvanástej. "Funkcionár klubu Ľudovít Rimko ma týždeň pred prvým kolom definitívne prehovoril. Ponuku som prijal najmä kvôli mojim dorasteneckým zverencom, ktorí sa mali kde rozohrávať a zároveň získavali cenné skúsenosti. Uvedomoval som si však, že v kádri sú tri skupiny futbalistov - kmeňoví hráči Zalužíc, ačkári a dorastenci Michaloviec," povedal na úvod.

Michalovce B - Zalužice spočiatku nastupovali proti tímom z Trebišovského okresu, výnimku predstavovalo len Senné. Zaznamenali veľmi solídnu bilanciu, na ich konto pribudlo sedem bodov, ocitli sa na druhej priečke tabuľky. Prvú porážku si zaknihovali v súboji s Veľkými Revištiami. "Chlapci sa vo všetkých stretnutiach prezentovali odvážnou útočnou hrou. Vytvorili si územnú prevahu, z ktorej dávali góly. Ťažili z kvalitných trávnikov, ktoré im nerobia problémy. Mrzí ma neúspech s Veľkými Revištiami, dodnes mám v živej pamäti spálené šance Timočka. Hostia v tomto dueli vyťažili z minima maximum. Moji hráči nepodliehali pesimizmu, išli svojou cestou, verili si, vedeli, že patria k najlepším mužstvám súťaže. Povedal som im, že súboj v Buzici bude zápasom pravdy," poznamenal E. Bakajsa.

Rezervný tím ŠK Zemplín Michalovce túto výzvu prijal, nebral do úvahy dusné prostredie v Buzici, od úvodných minút dominoval a zásluhou veľmi kvalitného výkonu vyhral 2:1. Premiérovo sa dostal na prvé miesto s dvojbodovým odstupom pred posledne menovaným celkom. Výbornú formu potvrdil doma, keď nasúkal Valalikom sedem presných zásahov, vytvoril sedembodový náskok, zdalo sa, že sa stáva neohrozeným kráľom piatej ligy, lenže… "Vôbec nám nevyšlo šesťbodové zápolenie s Nacinou Vsou. V úvode prvého polčasu rozhodca prísne vylúčil Ľocha. V ďalších minútach sme pôsobili odovzdaným dojmom, zlyhali sme predovšetkým po taktickej a hernej stránke. Nespoznával som áčkarov Martineka a Slava Kiršnera, ktorí nezvládali ani najjednoduchšie situácie. Obdobný scenár sa zopakoval v Hatalove, kde sme síce v prvom dejstve držali s domácimi krok, ale potom sme sa rozsypali ako domček z karát," nedával si servítku pred ústa. Trápi ho, že na hrboľatom teréne sa jeho zverenci usilovali o technický futbal, hoci okolnosti velili taktiku kopni a bež. Nuž a papierové predpoklady vyvrátilo béčko naruby v Plechoticiach, kde s posledným tímom tabuľky prekvapujúco neuspelo. "Nemám vo zvyku hodnotenie rozhodcov, ale v tomto meraní síl nás evidentne poškodili. Nechápem, prečo Plechoticiam uznali gól z ofsajdu. Neúspechy zo záveru jesene si vysvetľujem aj zlými trávnikmi. Na výborne pripravených plochách sme sa predbiehali v strieľaní gólov," hodnotil. Aj preto majú Michalovce B v bilancii stretnutí vonku pasívne skóre 10:13.

Na domácej pôde súčasný líder vyučoval súperov z futbalovej moderny. Skóre si značne vylepšil v zápasoch s Valalikmi, Medzevom a Košickými Olšanmi. Technicky vyspelý kolektív sa rýchlymi kombináciami pomerne ľahko dostával do šestnástky hostí. Kanonierske kopačky boli doménami Apiara, ktorý uvedeným mančaftom vsietil tucet presných zásahov, o päť gólov sa v "hodových" zápoleniach postaral Krišo. "Teší ma ich úspešnosť, len škoda, že sa nedokázali dlhodobejšie presadiť," dodal. Podľa neho, bojovnosť bola najsilnejšou stránkou Timočka, Ľocha, Martineka. Zodpovedný prístup prevládal vo futbalovom repertoári Susla, Ruskovského, Dargaja. Najlepšie herné kvality preukázali Apiar, Ondrík, S. Kiršner, Poľaško. "Zatiaľ si nestanovujeme konkrétne ciele v odvetnej časti. O našom ďalšom smerovaní sa rozhodne na stretnutí, počas ktorého sa vrátime k nášmu účinkovaniu v prvej polovici piatej ligy. V každom prípade, chceme aj na jar produkovať okulahodiaci futbal, ktorý priláka početnú divácku kulisu. V závere chcem vysloviť vďaku činovníkom Ľ. Rimkomi, Michalovi Andričíkovi, Albínovi Karšňakovi a Blažejovi Berešovi. Hlavne oni majú zásluhu na fungovaní rezervného celku,"uzavrel Ervín Bakajsa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.