Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Michalovce žijú v očakávaní futbalového sviatku

Sportnet|Publikované 18. okt 2005 o 22:00

Michalovce - Niet pochýb o tom, že celé Michalovce žijú v týchto dňoch v očakávaní veľkého futbalového sviatku. V nedeľu o 10.30 hod. zavíta do

centra Zemplína líder druholigovej tabuľky MFK Košice a práve preto sa očakáva na stretnutí prvého s ôsmym celkom tabuľky vysoká návšteva. V tejto súvislosti sme oslovili momentálne jedného z najsilnejších mužov v michalovskom futbale, športového riaditeľa ŠK Zemplín Mariána Kuchtu.

Verejnosť v Michalovciach a okolí už dlho žije v očakávaní nedeľňajšieho prestížneho súboja proti MFK Košice. Ako sa na súboj s lídrom tabuľky pripravuje klub?

"V prvom rade sa všetci na stretnutie proti Košiciam tešíme. Touto cestou chcem zároveň pozvať všetkých tých, ktorí ešte váhajú s návštevou nedeľňajšieho zápasu. Očakávame rekordnú návštevu, pretože predpokladáme zo strany oboch celkov vysokú hernú kvalitu. Myslíme si, že divák je zvedavý predovšetkým na výborný futbal, a toho sa v nedeľu určite dočká. Zároveň chcem ľudí vyzvať, aby nás prišli podporiť v čo najhojnejšom počte. Ich pomoc bude naše mužstvo jednoznačne potrebovať.

MFK Košice však v doterajšom priebehu nenašiel premožiteľa. Neobávate sa toho, že v prípade prehry budú ľudia sklamaní?

"Nie, pretože víťazstvá, remízy i prehry patria k futbalu. Pre nás je dôležité, aby ľudia videli, že futbal robíme poctivo a že chlapci odohrali na ihrisku všetko. Michalovský divák už viackrát v minulosti dokázal, že vie oceniť úprimnosť na ihrisku, a to je aj našim hlavným cieľom v nedeľu. Zároveň si trúfame pripraviť lídrovi tabuľky prvú porážku v súťaži, ja našim chlapcom verím a som presvedčený, že nás nesklamú.

Niet pochýb, že máte eminentný záujem na napredovaní mužstva po všetkých stránkach. Môžeme si týmto vysvetliť váš prechod na trénersku lavičku v Podbrezovej?

"Určite áno, aj keď to bolo viac-menej východisko z núdze. Máme veľmi mladých, no šikovných a ambicióznych trénerov Radoslava Kačalu a Jána Bíreša. Celý týždeň spolu komunikujeme a konzultujeme všetky záležitosti, no aby bola naša spolupráca efektívnejšia, spoločne sme sa rozhodli, že sa ako vedúci mužstva objavím vedľa nich na trénerskej lavičke. Je to len dočasné riešenie, ktoré čoskoro vyriešime ináč.

Ako, keď povolenú kvótu jednej trénerskej výmeny v jednom majstrovskom ročníku ste už odvolaním Jána Karaffu vyčerpali?

"V krátkej dobe to vyriešime definitívne, no konkrétne veci zatiaľ odo mňa nechcite.

Napriek úmyslu zefektívniť trénersku spoluprácu, Michalovce v Podbrezovej prehrali nečakane vysoko 0:3. Čím si to vysvetľujete?

"Súhlasím, že sme v sobotu nehrali dobre, v Podbrezovej sa prejavili všetky naše nedostatky. Doposiaľ sme s tým problémy nemali, pretože od zápasu s Dunajskou Stredou sme hrali naozaj veľmi dobre. Príčiny sme si už rozobrali v pondelok na hráčskej schôdzi a prišli sme k niektorým záverom, ktoré budú znamenať zmeny v tréningovom mikrocykle. Chcem však zdôrazniť, že v Podbrezovej sme neboli horší, ale skôr menej dôrazní a nedôslední. Áno, prehrali sme trojgólovým rozdielom, no ani my sme minimálne tri vyložené šance nepremenili. A to už nehovorím o tom, že dva góly boli z jasných postavení mimo hry...

Máte teda ťažké srdce na hlavného rozhodcu Bereníka a jeho asistentov?

"Jednoznačne áno! Rešpektujeme chyby, ktoré sa stanú a neovplyvnia vývoj a konečný výsledok, veď nik nie je neomylný. Ale naposledy to boli podľa nás chyby kardinálne a úmyselné. Mali sme pred zápasom indície, že Podbrezová urobí všetko pre to, aby nás porazila. Bohužiaľ, sa to potvrdilo do bodky...

Aj predtým ste mali ťažké rozhodcu Horvátha, ktorý príliš prísne vylúčil útočníka Tótha. Ten dostal trest na štyri zápasy, pričom po polovici výšky trestu ste mali možnosť žiadať o odpustenie. Po dvoch zápasoch ste to neurobili, pokúsite sa o to teraz?

"Nie, pretože to napriek spomínanej klauzule neumožňujú pravidlá. Rozhodca napísal do zápisu taký priestupok, pri ktorom nie je možné žiadať o odpustenie. Viac to teda nemienim riešiť. No zároveň sme si povedali, že podobné priestupky budeme riešiť ináč. Hráčom sme v týchto dňoch viackrát kládli na srdce, aby sa podobných previnení nedopúšťali. Vieme, že to v zápale boja je iba ťažko možné, no raz si už musia uvedomiť, že zbytočné oslabovanie mužstva neprospieva nikomu. Im rozhodne nie.

Viedlo vás k tomu aj to, že okrem zranených Svadebu, Bačíka, Adama, Augustíniho, spomínaného Tótha nebudete môcť v nedeľu rátať ani s Horochoničom, ktorý videl v Podbrezovej štvrtú žltú kartu?

"Áno, spomínané opatrenia sme prijali aj vo vzťahu k žltým kartám. Keď si vezmete do úvahy našu situáciu so zraneniami, s ktorými sa prakticky boríme už od začiatku súťaže, a k tomu prirátate aj viaceré absencie našich hráčov kvôli trestom, určite nám dáte za pravdu, že si zbytočne prilievame olej do ohňa. Na druhej strane je síce potešiteľné, že aj za absolútne nepriaznivého stavu v kádri dokážeme rovnocenne súperiť s oveľa kvalitnejším klubmi, no my si kladieme otázku - čo by bolo, keby sme nastúpili kompletní? Určite máme vyššie ciele a zbytočné absencie hráčov už nemienime tolerovať.

Vaše osobné prianie v súvislosti s michalovským futbalom?

"Nie je skromné. Už sa to objavilo aj v médiách, že chceme zrekonštruovať futbalový štadión. Mojim snom je, aby som bol pri tom, keď sa raz bude hrať v Michalovciach najvyššia súťaž na štadióne rovnakých parametrov. Ak ostane pohromade kolektív ľudí, ktorý sa podieľa na existencii michalovského futbalu v súčasnosti, som presvedčený, že nový štadión neostane iba v rovine teórie.

V nedeľu zdarma čaj s rumom

Diváci si v nedeľu prídu na svoje nielen vďaka futbalu, ale aj viacerým prekvapeniam zo strany vedenia klubu. Keďže sa očakáva chladné počasie, každý kto sa preukáže platným lístkom, dostane zdarma čaj, respektíve čaj s rumom. Navyše počas celého týždňa nechalo vedenie ŠK Zemplín rozdať po školách v Michalovciach a okolí žiacke a študentské lístky. Prvé budú platiť spolu so zakúpením klasickej vstupenky pre rodičov alebo dospelých a deti sa naviac môžu tešiť aj na sladké prekvapenie, druhé lístky budú platiť naraz pre dve osoby.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.