Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Michalovce vypadli s Levangerom, dokázali dať iba 13 gólov

Sportnet|Publikované 15. feb 2009 o 23:00

LEVANGER. Hádzanárky Michaloviec sa rozlúčili s účinkovaním v pohárovej Európe. V osemfinále Pohára víťazov pohárov po domácom víťazstve 29:28 nad

nórskym Levangerom prehrali v sobotu na nórskej pôde 13:19 a s pohárom sa rozlúčili. Podľa našich informácií má dnes večer zasadať správna rada klubu, na ktorej sa bude riešiť aj tento zápas a taktiež posledné nepresvedčivé výsledky a výkony družstva.

Žalostná realizácia šancí

Celá debata po zápase Michaloviec v Levangeri sa točila okolo gólov. Pri výsledku 19:13 ich padlo iba 32. Ak si vezmeme, že v Michalovciach ich diváci videli len za prvý polčas 31 (16:15), bol to rapídny úbytok za chrbtami brankárok. "Samotný výsledok nasvedčuje, aký to bol zápas. My sme do neho vstupovali s tým, že budeme vychádzať z obrany 0 - 6, ktorá sa nám dnes aj darila. Na hru v defenzíve nemám jedinú námietku, ale náš najväčší problém bol v útoku. Momentálne nevieme premieňať šance a horšie je, že sa do nich aj ťažko dostávame. Naše spojky navyše nehrajú v dobrej forme, Tobiášová dnes dala z hry jeden gól a Obšatníková dokonca ani jeden. Pritom je nám všetkým jasné, že keby podali čo i len priemerný strelecký výkon, to znamená každá aspoň po päť striel v bráne súpera, postup nám nemôže ujsť. A to ma mrzí najviac," povedal krátko po zápase tréner Michal Lukačín.

Doma 29 gólov, vonku iba 13

V Nórsku zanechala Iuventa podľa ohlasov sympatický dojem, aj oni však krútili hlavu nad tým, ako mohlo jedno družstvo dať doma 29 gólov a vonku iba 13. "Teší ma, že dievčatá podali oduševnený a bojovný výkon, ale ten výsledok s iba trinástimi strelenými gólmi nás bude ešte dlho strašiť. Toľko zvykneme dávať za polčas, ale v Levangeri sme ich dali z hry iba desať, ak nerátam dva zo sedmičiek a jeden brankárky Harišovej. Ten zápas mohol byť úplne iný, ale osemkrát sme nastrelili žrď a brvno, plus množstvo nevyužitých trhákov a náskokov. Na jednej strane chytala ozaj skvele brankárka súpera Nordvollová, ale naša realizácia šancí dnes bola na bode mrazu, takže to vyradenie je z tohto pohľadu spravodlivé," doplnil Michal Lukačín.

Odplatili im vyradenie

Levanger odplatil Michalovciam vyradenie z lanského ročníka Pohára EHF, kde na Iuventu narazil v treťom kole a po prehrách 28:36 a 26:28 vtedy vypadol. "Bol to veľmi defenzívne zameraný zápas, ktorého ozdobou boli obe brankárky, ale keďže som tréner Levangeru, musím povedať, že naša Nordvollová bola dnes skrátka: "the best". Našim cieľom bolo udrieť na začiatku, získať náskok a potom ho už len kontrolovať, aby sa nám Michalovce nepriblížili. Vyšlo nám to stopercentne! Čo sa týka Iuventy, som nesmierne šťastný, že sa nám podarilo eliminovať ich dve najväčšie zbrane, Obšatníkovú a Tobiášovú, ktoré nám v prvom zápase strelili dovedna 20 gólov a dnes iba dva. Vedeli sme, že cesta k úspechu vedie tadiaľto, ale musím pochváliť družstvo za skvele odvedenú prácu," povedal tréner Levangeru Geir Leira Tore.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.