Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalovce vyhrali v Topoľčanoch rekordne vysoko

Kanonier Patrik Hruščák v Topoľčanoch zaznamenal 7 gólov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 12. nov 2012 o 23:00

Triumfovali o 17 gólov, v extralige ešte nikdy tak vysoko nevyhrali.

MICHALOVCE. Poriadny debakel uštedrili extraligoví hádzanári Michaloviec mužstvu Topoľčian na jeho palubovke, kde zvíťazili jednoznačne 39:22 (21:11).

Zemplínčania dominovali od prvej do poslednej minúty a domácim nedali žiadnu šancu. V tabuľke im naďalej patrí druhá priečka za neohrozeným kráľom Tipos extraligy Prešovom.

HC winLand cestoval do Topoľčian s cieľom potvrdiť domáce víťazstvo nad týmto súperom spred necelého mesiaca. To sa im aj podarilo.

„Tentoraz sme už hrali v kompletnom zložení, teda okrem zranených Regendu a Kohúta. Mali sme dobrý vstup do zápasu a v 12. minúte sme vyhrávali už 9:2. Výborne nám zachytal Maroš Kolpak, obrana pracovala spoľahlivo a vychádzala nám aj streľba,“ skonštatoval kormidelník Michaloviec Ľuboš Hudák.

Rekordné víťazstvo

Celok z metropoly Zemplína proti „Žochárom“ opäť prepisoval históriu. Kým v predchádzajúcom meraní síl s Topoľčanmi prvýkrát v najvyššej súťaži nastrieľal viac ako 40 gólov (vyhral 41:29), tentoraz s ním dosiahol najvyššie víťazstvo v extralige.

„Určite sme nečakali, že dosiahneme také výrazné víťazstvo. Systém hry, ktorý produkuje topoľčiansky tím, nám vyhovuje. Má mladých hráčov, ktorí sa snažia za každého stavu a nezdržiavajú hru,“ doplnil michalovský lodivod, ktorého zverenci v posledných šiestich dueloch zaknihovali až päť víťazstiev.

Štatistika

Topoľčany - Michalovce 22:39 (11:21)

HK: Meluš, Kleman, Drápal - Greguš, Valent 6, Kopecký, Doskočil 3, Masaryk 2, Ivanicja, Briatka 3, Cigáň 2/1, Kováčech 1, Jadroň 3, Ďurček, Halo 2.

HC WINLAND: Bumbera, Popčák, M. Kolpak - Kučer 5, Hruščák 7, Frajkor 3, Kocák 3, M. Cibere 1, Gamrát 8, Petrov 3, Huňady 3/2, Tibulevič 6, Géci.

Pokutové hody: 2/1 - 2/2. Vylúčení: 5:4. Rozhodovali: Černý a Macko – 540 divákov.