Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovce vyhrali u lídra

Sportnet|Publikované 3. dec 2007 o 23:00

MICHALOVCE. Prvoligoví basketbalisti Michaloviec odohrali počas víkendu dve stretnutia. Najprv síce v Žiline prehrali, no potom sa vytiahli na

Štiavničkách, kde zdolali lídra tabuľky.

Žilina 1.BK Michalovce 88:60 (44:29)

Hostia pricestovali na dvojzápas vonku s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas. V Žiline nastúpili hostia so základnou päťkou Svitlica, Šimko, Biganič, M. Rakovský a R. Rakovský. Totálne však nezachytili úvodný nápor domácich a po 5 min. už prehrávali o 15 bodov. Úplne vybuchli rozohrávači, ktorí zbytočnými chybami strácali lopty a hostia robili jeden rýchly protiútok za druhým. Hostia ani po prestriedaní nehrali dobre a celý čas len doťahovali náskok domácich. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a domáci si len v pohode udržiavali náskok. Michalovčania potom prestriedali základnú päťku a šetrili si sily na nedeľňajší duel s B. Bystricou. Michalovce si touto prehrou trošku skomplikovali cestu do prvej štvorky.

Body: Rakovský R. 13, Rakovský M. 10, Czakó 9, Biganič 8, Svitlica 8, Šimko 8, Tebeľák 4.

B. Bystrica 1. BK Michalovce 66:75 (37:37)

Michalovce ukázali v B. Bystrici úplne inú tvár. Od začiatku nastúpili koncentrovane, hneď začali so zónovou obranou a domácich tým úplne zaskočili. Vyviedli ich úplne z rytmu. Hostia nastúpili s vysokou zostavou, čo na nižších domácich platilo. V útoku hrali rozumne, často využívali výškovú nerovnováhu. Zo začiatku ťahal hostí neomylný Svitlica, neskôr sa pripojil aj M. Rakovský a hostia si postupne vybudovali 10-bodový náskok. V druhej štvrtine však vzkriesil domácich Pešič, ktorý 4 trojkami vrátil Bystricu do zápasu a polčas sa nakoniec skončil nerozhodne 37:37. Po prestávke hostia stále nedovolili domácim rozvinúť ich najväčšiu zbraň rýchly protiútok a umnou hrou v obrane a útoku nedovolili domácim dostať sa do tempa. Na začiatku tretej štvrtiny sa však vyfauloval Svitlica a zdalo sa, že zápas sa zlomí. Ale opak bol pravdou, Michalovčania sa ešte viac zomkli a postupne si začali vypracovávať náskok. Posledná štvrtina bola veľmi nervózna,dôkazom čoho boli technické chyby na oboch stranách, k čomu prispeli spornými verdiktmi aj rozhodcovia. Domáci pomerne rýchlo v štvrtej štvrtine chytili 4 fauly a hostia si náskok vďaka presnej muške z trestných hodov stále udržiavali. Domáci sa snažili zvrátiť stav vysunutou obranou, ale ani to im nepomohlo. Výborným výkonom sa prezentoval Svitlica, v útoku M. Rakovský a Holda v obrane. Avšak veľký rozdiel bol aj v nasadení a bojovnosti, kde hostia o triedu vyčnievali. Záver zvládli hostia s chladnou hlavou a úplne zaslúžene zvíťazili.

Body: R. Rakovský 19, Svitlica 19, M. Rakovský 16, Czakó 7, Tebeľák 6, Holda 5, Šimko 3.