Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Michalovce v sobotu doma nehrajú

Jarná premiéra sa odkladá. Na vine je nevyhovujúci stav hracej plochy. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 7. mar 2012 o 23:00

Domáci zápas proti Liptovskému Mikulášu preložili na 17. apríl.MICHALOVCE. Jarná premiéra druholigových futbalistov MFK Zemplín Michalovce sa opäť odkladá.

Po tom, čo Zemplínčania uplynulú sobotu kvôli nevyhovujúcemu terénu neodohrali prvý jarný súboj na pôde SFM Senec, z rovnakého dôvodu sa nepredstavia ani túto sobotu na domácom ihrisku.

Únia ligových klubov (ÚLK) odložila pred týždňom kompletné 19. kolo. Najbližšie sa už odohrá, ale nie celé, pretože nevyhovujúce stavy hracích plôch nedovoľujú odohrať stretnutia v Michalovciach a Podbrezovej.

V metropole Zemplína sa mal v sobotu predstaviť v tabuľke posledný MFK Tatran Liptovský Mikuláš a na Horehroní zase ŠK SFM Senec.

ÚLK sa preto rozhodla zápasy odložiť na tieto termíny: Michalovce – Liptovský Mikuláš na utorok 17. apríla o 19.30 hod. a Podbrezová – SFM Senec na utorok 24. apríla o 16. hodine.

Hrať sa nedalo

Predseda predstavenstva MFK Zemplín Michalovce Igor Šoltinský nám na margo odloženia domáceho stretnutia s Liptákmi povedal: „Naša hlavná hracia plocha nie je v takom stave, aby sa na nej mohol odohrať zápas. Počas celej zimy u nás prevládalo veľmi nepriaznivé počasie, a aj keď už na ihrisku nie je sneh, stále nie je rozmrznuté. Mysleli sme aj na zdravie hráčov, ktorí by na takomto teréne oveľa skôr prišli k zraneniu. Na jarný štart bolo pripravené už aj umelé osvetlenie, pod ktorým budeme hrávať domáce zápasy. Prvý domáci duel tak odohráme až v sobotu 24. marca o 17.30 hod. proti Dolnému Kubínu.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.