Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovce s cieľom prerušiť negatívnu sériu proti R. Sobote

Sportnet|Publikované 24. júl 2008 o 22:00

MFK Zemplín do siete Gemerčanov neskóroval už 27 mesiacov a v posledných troch rokoch proti nim bodoval len razMICHALOVCE. Zajtra majú domácu

MFK Zemplín do siete Gemerčanov neskóroval už 27 mesiacov a v posledných troch rokoch proti nim bodoval len raz

MICHALOVCE. Zajtra majú domácu premiéru. Futbalisti Michaloviec sa zajtra o 18.00 hod. predstavia prvýkrát pred vlastným obecenstvom v novom majstrovskom ročníku. Ich súper bude nadmieru zdatný - Rimavská Sobota.

Komanického spomienky

Zajtrajšie stretnutie bude pre trénera MFK Zemplín Mikuláša Komanického mimoriadne zaujímavé. Ešte v decembri minulého roka totiž sedel práve na lavičke Gemerčanov a práve v tomto klube zažil iste najúspešnejšie obdobie svojej trénerskej kariéry posledných rokov. "Keď som tam prišiel, našiel som tam zo súčasného kádra len útočníka Pisára a obrancu Mráza. Zvyšok kádra, ktorého kostra je tam dodnes, som si vyskladal sám. Mužstvo nášho zajtrajšieho súpera teda detailne poznám. Ak sa mám vrátiť k pôsobeniu v Rimavskej Sobote, je mi ľúto toho, že sa nám naše snaženie spred dvoch rokov nepodarilo doviesť do konca. Ak by sme pred barážou o postup do Corgoň ligy neprišli o hlavného sponzora, prelínaciu súťaž by sme vyhrali s minimálne päťbodovým náskokom. Boli by sme pred Trnavou, Zlatými Moravcami i Trenčínom. Také kvalitné mužstvo sme vtedy mali! Veď až piati hráči potom zamierili do najvyššej súťaže - R. Tomko a Sivčevič do Ružomberka, Sedlák a Dobrotka posilnili Slovan a Híleka kúpili České Budejovice. Keďže to gro kádra je stále pohromade, Rimavskú Sobotu tipujem spolu s Interom, Trenčínom a Podbrezovou medzi najväčších favoritov súťaže," prognózoval skúsený lodivod.

Tragická bilancia

Rimavská sobota je z pohľadu vzájomných zápasov proti MFK Zemplín skutočným postrachom Michaloviec. Veď len vo vlaňajšej sezóne proti Gemerčanom hrali tri zápasy a nielenže v nich ani raz nebodovali, ale dokonca ani neskórovali! Zemplínčania naposledy strelili gól R. Sobote 15. 4. 2006 vďaka hlavičke Jevlanova, ktorá však neodvrátila domácu prehru 1:2. Odvtedy ďalších 404 minút a 27 mesiacov gól Gemerčanom nestrelil. Celkovo v posledných troch rokoch nad ňou nevyhrali a naposledy proti nej bodovali v septembri 2006, kedy zhodou okolností sedel na lavičke MFK Zemplín súčasný tréner R. Soboty K. Kisel a R. Sobotu viedol terajší kormidelník Michaloviec M. Komanický. Zápas vtedy skončil 0:0.

Ťažký zápas na ťažkom teréne

Zajtrajší zápas bude pre Mikuláša Komanického oficiálnou premiérou na domácom ihrisku. Jeho plány však komplikuje fakt, že sa zrejme bude hrať na veľmi ťažkom teréne. "Prakticky celý týždeň výdatne prší a aj keď hlásia na sobotu slnečné počasie, ihrisko zrejme bude dosť podmočené. Toho sa obávam. Bez ohľadu na to však chceme doma vyhrať, aj keď prízvukujem, že privítame mimoriadne náročného súpera. Káder je v poriadku. Verím, že nadviažeme na prvý polčas z Lučenca, kde sme sa prezentovali solídnou hrou," dodal M. Komanický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.