Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalovce príjemne prekvapili v Lučenci

Cenné víťazstvo. Do takýchto možností pred michalovskou bránou sa Lučenec dostával iba sporadicky. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|Publikované 12. júl 2009 o 22:00

V sobotu mala na programe 1. kolo nového ročníka aj I. futbalová liga. Východoslovenský región v nej má jediného zástupcu. A ten začal ako z partesu. Michalovce totiž vyhrali prekvapujúco v Lučenci 1:0.

Stali sa tak jediným mužstvom v úvodnom kole, ktoré bodovalo na ihrisku súperov.

Lučenec - Michalovce 0:1 (0:0)

LUČENEC. V úvode boli aktívnejší Michalovčania, najprv si v 5. minúte brankár Michalík s námahou poradil so strieľaným centrom Uhľára, o dve minúty ho zamestnal Ruskovský, ktorého prudkú strelu musel zneškodniť na dvakrát a v 10. minúte po akcii Hreška a prihrávke Jevľanova pálil spoza 16-ky tesne vedľa Šitov. Futbalovejší hostia veľmi dobre bránili a domácich púšťali do streleckých možností ojedinele. V 25. minúte Hricov nezakončil presne, o 10 minút neskôr volej Pelegríniho brankár Pillár na dvakrát zneškodnil. Jediný gól zápasu sa zrodil v 49. minúte, keď sa michalovský Jevľanov pohral s lučeneckou defenzívou a nechytateľnou bombou do šibenice skóroval. Domáci sa s týmto stavom nezmierili, okamžite využili všetky tri striedania, ale obrana MFK Zemplín si s ich štandardnými situáciami poradila. V 63. minúte pálil Masár volejom vedľa a v 70. minúte brankár Pillár strelu Kamendyho kryl. Keďže sa Lučenec na nič podstatné nezmohol, MFK Zemplín si pripísal cenné víťazstvo.

Gól: 49. Jevľanov, ŽK: Šlavka, Pelegrini, Balaško, Kamendy - Hreško, Mižík, D. Pyrka, Jevľanov, Kunca. ROZHODCA: Michlian. Divákov: 600. LAFC: Michalík - Kopecký (66. Kamendy), Golian, Šlavka, Gonos - Rohovský (56. Lavrík), Drugda, Balaško, Pelegríni - Hricov (62. Masár), Boháčik. MFK ZEMPLÍN: Pillár - Uhľár, Mižík, Vajda, Devečka - Ruskovský, Šitov, Hreško, D. Pyrka (73. M. Pyrka) - Gašpar (68. Kunca), Jevľanov (81. Sninský).

Zostávajúce výsledky

R. SOBOTA - RUŽOMBEROK B 2:0 (1:0). Góly: 10. Pisár, 65. M. Gibala, ŽK: L. Lupták (Ružomberok B), rozhodoval: Straka, 435 divákov

PODBREZOVÁ - L. MIKULÁŠ 1:0 (0:0). Gól: 74. Gottwald, ŽK: Nosko, Gottwald - Vreštiak, Bella, Kapláň, ČK: 90.+ Kostelný - 90.+ Pitoňák (obaja za vzájomné napadnutie), rozhodoval: Prešinský, 1 030 divákov.

PRIEVIDZA - ŠAĽA 1:0 (0:0). Gól: 80. Matúš Pekár, ŽK: Peťovský (Šaľa), rozhodoval: Eperješi, 400 divákov.

TRENČÍN - D. KUBÍN 1:0 (1:0). Gól: 14. Ševela, ŽK: Kubík - Jaworek, Marek Kubala, ČK: 48. Kubík (Trenčín) po druhej ŽK, rozhodoval: Šuniar, 1 060 divákov.

ZL. MORAVCE - PÚCHOV 3:2 (2:2). Góly: 12. Pavol Majerník, 35. Pavelka, 62. Kuračka - 22. Martin Luhový, 24. Ján Chovanec, ŽK: Hözl - Riška, rozhodoval: Fajčík, 1 068 divákov

Program 2. kola

Sobota 18. júla o 17.30 hod.: Púchov - Šaľa, R. Sobota - Michalovce, L. Mikuláš - Lučenec, D. Kubín - Podbrezová, o 19.30: Zl. Moravce - Trenčín.

Nedeľa 19. júla o 10.30: Ružomberok B - Prievidza.