Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovce posilnili lavičku, pri J. Kozákovi i lekár J. Michalko!

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 22:00

Michalovce - Jedna zaujímavejšia informácia z michalovského futbalového tábora strieda v týchto dňoch druhú. Už je pomaly na dennom poriadku, že

treťoligista príde z nejakou novinkou. Včera si napríklad šéf klubu Jaroslav Bovan tľapol s dlhoročným známym športovým lekárom MUDr. Jánom Michalkom! Bývalý lekár československej reprezentácie i zlatého olympijského výberu z Moskvy v roku 1980 sedel naposledy na lavičke 1. FC Košice a v súčasnosti tak rozšíri realizačný tím ŠK Zemplín Michalovce.

"O nejakej zmluve sa nedá hovoriť. K mužstvu som prišiel na prianie trénera Jána Kozáka. Pokiaľ bude pri mužstve on, budem tam i ja," opísal bez okolkov dĺžku angažmánu 65-ročný lekár. A prečo sa po menšej prestávke rozhodol pre tento krok? "Predovšetkým za tým treba hľadať priateľstvo k Jánovi Kozákovi, s ktorým sme vo futbale niečo preskákali a dokázali a rozhodlo asi i to, že cítim v sebe, že svojimi schopnosťami a láskou k futbalu môžem niekomu pomôcť a podeliť sa s nimi s klubom, ktorý mi je srdcu blízky." Lekársku športovú kapacitu, ktorá spolu s ďalším známym lekárom Pavlom Malovičom vlastnia ako jediní dvaja na Slovensku certifikát FIFA a UEFA z futbalovej medicíny - ten mu, mimochodom, dovoľuje prednášať o futbalovej medicíne na celom svete - nemuseli vôbec dlho prehovárať. "Myslím si, že s pánom Bovanom sme na jednej vlnovej dĺžke. Som presvedčený, že je rovnakým fanatikom do futbalu ako ja a takíto ľudia veľmi rýchlo nájdu spoločnú reč," dodal populárny "Doki", ako priatelia a známi oslovujú J. Michalka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.