Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Michalovce porazili Veľký Krtíš

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Druholigoví basketbalisti Michaloviec mali počas uplynulého víkendu na programe stretnutia deviateho a desiateho kola. V tom prvom

hostili na vlastnej palubovke suverénne poslednú Rožňavu, nad ktorou zvíťazili presvedčivo o tridsaťtri bodov 83:50 (43:31). Tento súboj mal byť akousi vhodnou predprípravou na nasledujúci šláger proti Veľkému Krtíšu. Gemerčania neboli pre 1. BK ťažkým orieškom a duel s nimi naozaj poslúžil ako doladenie formy pred ťažkým zápasom proti Krtíšanom. "Bolo dobré, že sme hrali už v sobotu, teda najprv proti v tejto sezóne nevýraznej Rožňave. Pred zápasom sme si povedali, čo chceme hrať a moji zverenci stanovenú taktiku takmer do bodky naplnili. Diváci sa ozaj mali na čo pozerať. Predviedli sme pekný výkon s presvedčivým víťazstvom," prezradil michalovský kormidelník Imrich Rakovský. Keďže duel proti Rožňave skončil takmer vyše hodinu pred začiatkom stretnutia Humenné - Veľký Krtíš, spolu s ďalšími spolupracovníkmi uháňal do mesta pod Vihorlatom, aby videl na vlastné oči aktuálnu silu najbližšieho súpera svojho tímu. Zdá sa, že to pomohlo, keďže Zemplínčania zdolali Veľký Krtíš celkom jasne 96:77 (44:36) a bol to teda celkom dobrý ťah. "Pravdaže sa vám hrá lepšie, ak si zmapujete súperovu výkonnosť iba deň pred vzájomným zápasom. Už predtým sme však vedeli, že prím v drese lanského nováčika druhej ligy budú hrať dvaja hosťujúci Lučenčania Kemenyik a Suja. Naša výkonnosť má však od zápasu k zápasu stúpajúcu tendenciu a aj proti Veľkému Krtíšu naši hráči potvrdili, že patria medzi druholigovú špičku. Našim prvoradým cieľom bolo rozložiť záťaž na viacerých hráčov, čím sme trošku odbremenili dovtedy veľmi vyťažených Janošova a Rakovského. Zvíťazili sme zaslúžene, ale najdôležitejšie je, že sme súpera zdolali vyšším rozdielom ako on v prvom zápase nás," doplnil I. Rakovský.

V najbližšom kole sa Michalovčania predstavia na palubovke dosiaľ suverénnej Delty Online Košice, ktorej doma podľahli vyše päťdesiatbodovým rozdielom. Do metropoly východného Slovenska však nepôjdu odohrať zápas iba z povinnosti. "Uvedomujeme si silu súpera, ale na druhej strane si po našich zlepšených výkonoch viac veríme. Favorit stretnutia je jasný, našim cieľom je byť Košičanom dôstojným súperom a poprípade sa o čosi pokúsiť. Dôležité budú posledné dve kolá základnej časti, v ktorých doma privítame našich úhlavných konkurentov v boji o postupovú priečku - Legato Svit a Spišskú Novú Ves. Ani víťazstvá v oboch súbojoch nám však nemusia za určitých okolností stačiť na splnenie našej postupovej túžby. Bude to dramatické," uzavrel I. Rakovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.