Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Michalovce odštartovali s viacerými novými tvárami

Jedna z nových tvárí. Španielsky „obor“ Raúl Fabiani bol neprehliadnuteľný. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 30. jún 2015 o 22:00

Skúšajú päticu hráčov, obzerajú sa aj po ďalších. Dnes prvý zápas, doma privítajú Lokomotívu Košice.MICHALOVCE. V pondelok pod reflektormi začali prípravu na nový súťažný ročník futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Premiérovo už v pozícii účastníka najvyššej súťaže, aj preto bolo na ich prvú tréningovú jednotku zvedavých viac zástupcov médií ako po minulé roky...

Príprava žlto-modrých, ktorí začali trénovať spomedzi prvoligistov ako poslední, bude trvať len tri týždne, preto mužstvo bude ladiť predovšetkým hernú stránku.

Doma iba jeden duel

Prvý tréning prvoligového debutanta absolvovalo spolu 23 hráčov (4 brankári + 19 hráčov do poľa), ktorých tréner František Šturma hneď na úvod pochválil.

„Potešil som sa, v akom nasadení trénovali, ich prístup bol veľmi dobrý. Takto by to malo vyzerať stále,“ povedal na začiatok debaty.

Priblížil aj plán trojtýždňovej letnej prípravy: „Hlavný cieľ je zohrať sa, lebo prišlo niekoľko nových tvárí, na tréningoch sa budeme venovať hlavne herným činnostiam. Bol by som rád, ak by sa opäť vytvorila taká partia, ako bola tá v minulej sezóne. Dnes o 18. hodine odohráme prvý prípravný zápas s Lokomotívou Košice na svojom ihrisku a v sobotu odchádzame na sústredenie do Vysokých Tatier. Odohráme tam štyri duely, postupne sa stretneme s Cracoviou Krakov, Popradom, Prešovom a Nowym Saczom. Tento súboj bude generálka na ligu, všetky štyri zápasy odohráme v popradskom NTC.“

Legionárska enkláva

Do prípravy s žlto-modrými sa zapojila väčšina hráčov z vlaňajšieho kádra, chýbala trojica Chovanec, Bališ a Streňo, ktorým sa skončili hosťovania a v klube už pokračovať nebudú a netrénovali ani Bayón, Montero a Leško.

Kým Španieli sa po operáciách zotavujú v rodnej krajine a k tímu sa pripoja až neskôr, Leško netrénoval kvôli zranenému ramenu.

„Čo sa týka nových tvárí, tak sú tu útočníci Ghančan Emmanuel Mensah z Moldavy nad Bodvou, Španiel Raúl Fabiani z Olímpicu Xátiva, Čech Zbyněk Musiol z Táborska, srbský stredopoliar Uroš Stepanovič z Kolubary Lazarevac a krídelník Ján Ducár z Bardejova. V týchto dňoch by sa mal prísť ukázať aj jeden stopér z Čiernej Hory. Všetkých spomenutých hráčov zatiaľ iba testujeme,“ prezradil F. Šturma.

„Potrebujeme posilniť hlavne stopérsky post aj ľavý kraj obrany, stred zálohy a zháňame aj dvoch útočníkov. Obzeráme sa predovšetkým po hráčoch so skúsenosťami z prvej ligy, mladosť a dravosť nám v tíme nechýbajú.“

Na záver len dodávame, že dnešný súboj s „Loky“ sa odohrá v rámci 20. ročníka Memoriálu Štefana Nadzama, predtým o 16.30 hod. nastúpia na hlavnom ihrisku starí páni Michaloviec a Prešova.

Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.