Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovce jediným druholigovým zástupcom Zemplína

Sportnet|Publikované 7. okt 2005 o 22:00

Michalovce - Jediným zemplínskym hokejovým mužstvom, ktoré sa predstaví v budúcom ročníku našej tretej najvyššej súťaže, je HK Dukla Michalovce.

Druhá hokejová liga Východ spomedzi všetkých súťaží Slovenského zväzu ľadového hokeja odštartuje ako posledná - v sobotu 29. októbra. Michalovce sa v premiére predstavia v Ružomberku, o týždeň na to privítajú doma Lučenec. Zatiaľ však ich príprava vyzerá nemastne-neslano, pretože ešte stále nemajú vyriešenú otázku trénera, ba v najbližšom čase sa im nečrtá ani žiadny súper v príprave... "Do úvahy pripadajú najmä druholigové celky z Východu, ale v Bardejove spustia ľad iba tento týždeň, a tak aj ich príprava je dosť posunutá. Ozvali sme sa aj Sabinovu, no zatiaľ nám nedopovedali. Najreálnejšie by mohol vyzerať prípravný zápas v Kežmarku, no keďže peňazí na cestovné niet ani tu, ani tam nazvyš, asi si s nimi nezahráme, vysvetlil riaditeľ michalovskej HK Dukla Jaroslav Kločanka, no zároveň uistil, že mužstvo pod taktovkou hrajúceho trénera Petra Mihaľa, ktorý je momentálne na mesačnom hosťovaní v prvoligovom Trebišove, trénuje trikrát do týždňa.

Z pohľadu celej druholigovej súťaže sú zaujímavé aktuálne zmeny vo vedení. V Hronseku sa na stredajšom zasadnutí ligovej komisie II. ligy seniorov vzdal funkcie doterajší predseda jej rady Jaroslav Suchý z Humenného. Jeho odstúpenie súvisí s tým, že HKm Humenné v tejto sezóne hrá už o súťaž vyššie - v I. lige seniorov. Rada ligovej komisie II. ligy seniorov navrhla do tejto funkcie predsedu HK Lokomotíva Nové Zámky Ivana Halmeša, ktorého delegáti jednomyseľne zvolili za predsedu rady. Okrem neho budú v

rade ako členovia pôsobiť Dušan Nevin, Štefan Baťalík, Roman

Štamberský a Peter Lupták. Predstavitelia všetkých klubov na

rokovaní v Hronseku deklarovali pripravenosť štadiónov i

jednotlivých mužstiev na nový ročník súťaže. Hracími dňami tejto amatérskej súťaže budú sobota alebo nedeľa. Základná časť sa hrá v dvoch regionálnych skupinách. V A-skupine budú hrať Lokomotíva Nové Zámky, MHK Žiar nad Hronom, HC Zlaté Moravce, HK 96 Nitra, HC TJ Iskra Partizánske (farma Topoľčian), MHK Šaľa, HK 99 Ružinov Bratislava a ŠK Matterhorn Púchov, v B-skupine HC 96 Bardejov, HK Brezno, MHK Ružomberok, HC Lučenec, MHK Kežmarok (farma Popradu), HK Dukla Michalovce, HKm Detva a HK Sabinov.

Základná, 14-kolová časť súťaže, sa skončí v nedeľu 29. januára 2006. Nadstavbová, 4-kolová časť v dvoch skupinách, je plánovaná od 4. do 26. februára 2006. O víťazstvo v II. lige seniorov sa medzi dvoma najlepšími tímami z regionálnych skupín bude hrať 4. alebo 5. marca, resp. 11. alebo 12. marca 2006, prípadný tretí zápas by sa po dohode oboch družstiev hral na neutrálnom ihrisku. Víťazný tím bude

následne čakať baráž o I. ligu seniorov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.