Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

MICHALOVCE HOSTIA DOMA AS TRENČÍN

Sportnet|Publikované 19. sep 2008 o 22:00

Na výsledky futbalistov Michaloviec je v poslednom čase radosť pozerať, suverénne vyhrali na ihrisku Dunajskej Stredy B (4:1), potom bez problémov

vyradili zo Slovenského pohára Tatran Prešov po víťazstve 3:1.

MICHALOVCE. Fazónu má aj herný prejav Michaloviec, čo sa zvlášť prejavilo v utorok doma proti Šarišanov, proti ktorým podali vynikajúci výkon. Zemplínčania si trúfajú aj dnes, o 15.00 hod. hostia doma ambiciózny AS Trenčín. Klub, ktorý ešte prednedávnom hrával Corgoň ligy a pod vplyvom holandských majiteľov túži po návrate do nej.

Keď sa darí, nie je čo riešiť

Ako sme spomínali, Michalovce sú v laufe, tešia výsledkami, ale ešte viac výkonom. "Keď sa darí, nie je čo riešiť. Sme dobrá partia a klape nám to nielen v kabíne, ale aj na ihrisku. Povzbudení výsledkom z Dunajskej Stredy sme sa vyhecovali aj doma na Prešov a výsledok ste videli. Bodaj by sa nám takto darilo čo najdlhšie," prezradil kapitán mužstva Peter Krakovský, ktorý sa nad slovami Tatrana Romana Pivarníka či brankára Prešova Baláža, ktorý povedal, že MFK Zemplín mal šťastie, keď dal zo štyroch striel na bránu tri góly, iba pousmial. Aj podľa nás sú to výhovorky, ktorými sa favorit snažil zakryť vlastné zlyhanie.

Proti Trenčínu výhodou aj terén

Dnes Michalovce hostia Trenčín, klub, ktorý sa netají vysokými ambíciami. V jeho zostave sú aj dvaja Argentínčania Depetris a Báez, Grék Chanti či známi Slováci Bubenko a Szorád. Mužstvo vedenie kormidelník Ivan Galád, takže rozhodne to nebude ľahký zápas. "To si uvedomujeme, ale za mužstvo môžem povedať, že pôjdeme jedine za víťazstvom. Veríme si, darí sa nám, tak prečo myslieť na čosi iné. Chceme vyhrať a potvrdiť body z Dunajskej Stredy," povedal 29-ročný odchovanec košického futbalu, ktorý v zostave MFK Zemplín šéfuje ľavej strane obrany. Výhodou Michaloviec môže byť aj fakt, že Trenčania hrávajú doma na umelom trávniku, kým trávnik MFK Zemplín bude po výdatných dažďoch riadne podmočený. "Už proti Prešovu sme sa tomu výborne prispôsobili a myslím, že nám to aj celkovo vyhovuje. Bude to naša výhoda, ale náš výkon bude závisieť aj od iných okolností. Ak nadviažeme na posledné zápasy, mali by sme uspieť," dodal Peter Krakovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.