Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Michalovce dnes v zemplínskom derby nemajú čo stratiť

Sportnet|Publikované 28. nov 2008 o 23:00

V posledné zápase jesene chce byť MFK Zemplín úspešný. Dnes bez Jevľanova, ktorý sa doma v Donecku ženíMICHALOVCE. MFK Zemplín dnes čaká posledný

V posledné zápase jesene chce byť MFK Zemplín úspešný. Dnes bez Jevľanova, ktorý sa doma v Donecku žení

MICHALOVCE. MFK Zemplín dnes čaká posledný zápas jesene a to nie hocijaký, ale zemplínske derby v Humennom. Michalovciam sa pod Vihorlatom v posledných troch rokoch nedarí, naposledy tam zvíťazili v auguste 2005 3:1, a to v čase, keď HFC viedol Jozef Škrlík. Ten vedie Humenčanov aj v súčasnosti, nuž sa nechajme prekvapiť, či dnes nájde na svojich bývalých zverencov recept.

Škoda počasia

Tréner MFK Zemplín Mikuláš Komanický najprv vyslovil ľútosť nad zhoršením počasia. "Súhlasím s humenským kolegom Škrlíkom, že nebyť zhoršenia počasia, mohol to byť azda ešte lepší zápas. Ale nepredbiehajme, možno taký napokon aj bude," s úsmevom podotkol kormidelník Michaloviec a na margo súpera povedal: "S Humenným je to ťažké, pretože kým doma je takmer stopercentné, vonku ešte nevyhralo. Je to mužstvo dvoch tvárí, ale bez ohľadu na to sa musíme pripraviť na súpera, ktorý bude chcieť vyhrať," doplnil Mikuláš Komanický.

Mali smolu

Tréner MFK Zemplín si Humenčanov pozrel pred týždňom v Ličartovciach proti MFK Košice B, no ako vravel, ťažko z toho čosi vytušiť, keď doma hráva 1. HFC ináč. "Navyše si ani nemyslím, že by Humenčania hrali slabo. Závisí to od uhla pohľadu, pretože ak by Hricov za stavu 1:0, premenil čistú šancu, mohlo to byť ináč. Ale nepolemizujme o tom, čo bolo. Musíme sa pripraviť, čo nás dnes čaká a my vieme, že to nebude vôbec ľahké," trval na svojom M. Komanický.

Bez Jevľanova

Už sa stáva tradíciou, že Michalovce na ihriská súperov cestujú bez Ukrajinca Jevľanova, ktorý odkedy sa vrátil do MFK Zemplín, nastúpil iba v Rimavskej Sobote. Tentoraz bude chýbať opäť, doma v Donecku sa totiž žení. "Inak nastúpime v kompletnom zložení a teda skoro v plnej sile. Po dvoch domácich víťazstvách sme v pohode a verím, že sa to odrazí aj dnes na ihrisku v Humennom," dodal. M. Komanický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.