Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovce dnes do tretice hrajú doma

Sportnet|Publikované 29. sep 2008 o 22:00

HK Dukla o 17.30 hod. hostí Spišskú Novú Ves. Hrajúci "tréner" Stripai pre zranenie nenastúpi.MICHALOVCE. Hokejistov michalovskej Dukly čaká dnes o

HK Dukla o 17.30 hod. hostí Spišskú Novú Ves. Hrajúci "tréner" Stripai pre zranenie nenastúpi.

MICHALOVCE. Hokejistov michalovskej Dukly čaká dnes o 17.30 hod. tretie domáce stretnutie za sebou. Po zápasoch s Dolným Kubínom (5:4) a Topoľčanoch (0:1) si dnes zmerajú sily so Spišskou Novou Vsou.

Tréner ho neoslovujú

Ako sme v sobotu informovali, v Michalovciach došlo k trénerskej zmene, keď Jozefa Šechného nahradil jeho doterajší asistent Peter Mihaľo. Ten však zatiaľ nemá potrebnú trénerskú kvalifikáciu, a preto je na papieri hlavným koučom útočník mužstva Martin Stripai. "Spoluhráči ma zatiaľ tréner neoslovujú a myslím, že sa to ani nestane. Ja som to len zastrešil svojou licenciou, ale inak ide všetko po starom. Oproti iným zápasom mám však povinnosť podpísať zápis o stretnutí pred jeho začiatkom i po skončení," vysvetlil Martin Stripai zaujímavú situáciu, čo však znamená, že musí byť prítomný pri mužstve, aj keď sa zraní, alebo nedostane do zostavy. "Tá situácia práve nastala, keďže som si v piatok doma proti Topoľčanom poranil koleno. Buď to budú natiahnuté bočné väzy, alebo meniskus. Múdrejší budem po magnetickej rezonancii, ale podľa bolesti to nevyzerá ružovo," smutne doplnil 32-ročný útočník, ktorý ešte včera nevedel, či dnes proti Spišiakom bude figurovať ako tréner, alebo či ho v tejto úlohe zastúpi ďalší držiteľ potrebnej trénerskej triedy, obranca Pavel Valko.

Ťažký zápas

Michalovce v piatok doma prehrali s Topoľčanmi futbalovým výsledkom 0:1 pred rekordnou návštevou kola (1620 divákov). "Naším cieľom je divákov tešiť najmä hrou v štýle, ak sa aj prehrá, tak so cťou. V piatok to však bol slabý zápas. Súper dal šťastný gól, a potom zamuroval stredné pásmo. Porazil nás našou vlastnou zbraňou. Škoda, lebo pred toľkými divákmi sme mohli a mali dosiahnuť lepší výsledok," poznamenal Martin Stripai, ktorý dnes síce nenastúpi, ale v prognózach má jasno. "My sa môžeme presadiť jedine bojovnosťou a kolektívnym výkonom, čo platí zvlášť proti mužstvám zo špice súťaže," uzavrel. My dodajme, že dnes absolvuje premiéru v drese Dukly útočník Miľovčík, v stredu príde na skúšku Matej z Martina, vedenie stále pracuje na ďalšom útočníkovi Fridrichovi z Bardejova a v hre je aj ďalší ofenzívny hráč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.