Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovčanov prekvapil tuhý odpor nováčika

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Michalovce Po sľubnom výkone Michaloviec v Bardejove a zdrvujúcej prehre Ďurkova s vedúcim Trebišovom v predchádzajúcom kole každý návštevník

sobotňajšieho duelu medzi Michalovcami a Ďurkovom logicky očakával jasnú záležitosť Zemplína. Nestalo sa. Ba treba povedať, že v prvom dejstve boli futbalisti nováčika lepší. Vytvorili si aj zopár sľubných šancí, kým domáci až na jednu, ktorá znamenala vedenie 1:0, boli v útoku neškodní. Nespokojnosť bola namieste, lebo okrem výborne chytajúceho brankára Belana, ktorý neinkasoval už 320 minút, snaživého Adama a jednoznačne najlepšieho hráča na ihrisku Capíka, ostatní veľmi nepresvedčili. Aj preto bol výsledok až do 82. minúty otvorený, potom sa však k slovu dostal spomínaný Capík a parádnou bombou schladil ďurkovský optimizmus. Záverečná gólová bodka Bačíka už len prikrášlila domáce víťazstvo. "Bolo to pre nás ťažké stretnutie, súper hral hlavne v prvom polčase veľmi dobre. Hrozil nám najmä rýchlymi protiútokmi, ktoré však našťastie nezakončil gólom. Ďurkovčanov som videl v domácom súboji proti Trebišovu a proti nám podali o dvesto percent lepší výkon ako proti Slavoju. Aj mňa teda príjemne prekvapili. Pomohol nám pekný gól Galla, škoda, že sme skôr nepridali druhý úspech, lebo šancí naň sme mali dosť. Súper bol preto nepríjemný, ale po góle Capíka rezignoval, prezradil michalovský kormidelník Ján Kozák. Spoločným menovateľom všetkých gólov Zemplína bol výborne hrajúci Milan Capík. Jeho forma v posledných zápasoch je viac než sľubná. "Milan má svoju kvalitu a v posledných stretnutiach ju výbornými výkonmi potvrdzuje. Mužstvo ho potrebuje a najmä vďaka jeho futbalovým myšlienkam sa dokážeme gólovo presadiť. Myslím si však, že má ešte na viac, ako doposiaľ ukázal, doplnil J. Kozák.

Sobotňajšie stretnutie bolo špecifické štartom hráčskej trojice v drese Ďurkova, ktorá má za sebou michalovskú minulosť. Ľubomír Dulovič, kým vládal, kraľoval na pravej strane zálohy, Milan Siksa spoľahlivo organizoval defenzívu, ale najlepší výkon podal nestarnúci Viktor Senjuž. "Neprišli sme sem s veľkými očami, chceli sme sa pokúsiť o prekvapenie. Dlho naša šanca na úspešný výsledok žila, ale opäť sa potvrdilo, že sme v kríze. Nedokážeme sa strelecky presadiť už niekoľko zápasov po sebe a dnes sme práve nato doplatili. Chlapci si v zakončení neveria a naši súperi z toho ťažia, prezradil tridsaťšesťročný rodák z Ukrajiny. Jeho akčný rádius bol znovu obdivuhodný, nadrel sa ako kôň, ale jeho snaha bola málo platná. Hlavne jeho mladší spoluhráči akoby nemali záujem uhrať lepší výsledok a možno aj preto sú Ďurkovčania na treťoligovom chvoste. "V najbližšom dueli proti Sobranciam musíme za každú cenu zvíťaziť, inej možnosti niet. Priznám sa, pred nástupom na ihrisko som mal menšiu trému. Zápas v Michalovciach som bral ináč ako ostatné. Takmer všetkých chlapcov som poznal, ale v súbojoch som ich nešetril. Všetko však bolo v rámci slušnej hry, dodal Viktor Senjuž.