Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Michalovčanom dnes motivácia chýbať nebude

Dnes privítajú Nové Zámky. Michalovčania im majú čo vracať. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 6. nov 2012 o 23:00

HC winLand hostí Nové Zámky, ktorým má čo vracať. Revanšovať sa chcú na palubovke.MICHALOVCE. Najvyššia súťaž hádzanárov Tipos extraliga pokračuje dnes po reprezentačnej prestávke zápasmi 12. kola.

V akcii budú aj hráči michalovského winLandu, ktorí na vlastnej pôde o 18. hodine privítajú súpera z Nových Zámkov. Po nešťastnej prehre v Považskej Bystrici chcú Zemplínčania opäť bodovať naplno.

Po jedenástich dňoch odohrajú Michalovčania ďalšie extraligové stretnutie. Reprezentačnú pauzu využili nielen na dobitie bateriek, ale aj na oddych.

„Zo začiatku sme sa venovali kondičnej príprave, avšak na konci týždňa už hráči dostali voľno, keďže boli sviatky. Od pondelka sa už pripravujeme na nášho najbližšieho súpera,“ rozhovoril sa lodivod HC winLand Ľuboš Hudák.

S tímom sa nepripravoval najlepší strelec súťaže Patrik Hruščák, ktorý odohral za Slovensko dva kvalifikačné súboje proti Chorvátsku a Maďarsku.

Naposledy „divočina“

Zemplínčania na posledný vzájomný zápas s HC Štart Nové Zámky tak skoro nezabudnú. Hoci na jeho pôde v 3. kole zvíťazili o dva góly (24:22), odohrali tam poriadne divoký duel.

Už v prvom polčase prišli o troch kľúčových hráčov, Hruščáka, Géciho a Frajkora, ktorých rozhodcovia nezmyselne vylúčili.

„Chlapcom už len kvôli tomu, čo sa tam dialo, dnes nebude chýbať motivácia. Doma budeme hrať hádzanú a o svojom triumfe chceme rozhodnúť na palubovke,“ tvrdil Ľ. Hudák, ktorý narážal na zákulisné ťahy, ktoré sa udiali v spomínanom meraní síl v Nových Zámkoch.

Novozámčanom patrí v extraligovej tabuľke momentálne siedma priečka so ziskom ôsmich bodov. Naposledy dokázali doma zdolať silný celok ŠKP Bratislava.

„Súper má v bráne skúseného a kvalitného gólmana Luděka Fabiána a prednedávnom sa posilnil aj o legionára z Bosny a Hercegoviny Mladena Čačiča, ktorého som hrať ešte nevidel. Základom nášho úspechu bude kvalitná obrana a chlapcom budem prízvukovať, aby premieňali čisté šance, pretože viackrát sme už nato doplatili,“ doplnil michalovský lodivod, ktorý sa neobáva podcenenia súpera, hoci je na spodných priečkach tabuľky.

Hudákovi v dnešnom súboji bude chýbať okrem dlhodobo zraneného Sadového, ktorý by už čoskoro mohol byť k dispozícii, aj krídelník Kohút.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.