Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovčanky zatiaľ vonku neprehrali, trúfajú si aj na Morave

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Michalovce Nabitý program Women Handball International League poriadne preverí vôľové i morálne vlastnosti hráčok Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce.

Po nervóznom stretnutí v Nitre a ešte náročnejšom s Hypom Niederősterreich čaká dnes zverenkyne Michala Lukačina ďalší ťažký duel. Na palubovke HSK Raciola Kunovice chcú potvrdiť doterajšiu neporaziteľnosť na ihriskách súperov. "Naše vylosovanie nám zabezpečilo, že hlavne vonku nastupujeme ako papieroví favoriti, kým doma sme sa stretli s tromi majstrovskými celkami. V Nitre i Zlíne sa nám po tesných výsledkoch podarilo zabodovať a veríme, že rovnako úspešní budeme aj dnes," prezradil kouč Zekonu M. Lukačin (na snímke). Úloha Zemplínčaniek však bude o to ťažšia, že klub zo súmestia Starého města, Uherského Hradišťa a Kunovíc v poslednom domácom zápolení podľahol v slováckom derby Veselí na Morave 18:20. Zverenkyne Petra Koutného budú teda chcieť zložiť v domácom prostredí reparát. "Možno máme naozaj smolu v tom, že cestujeme do Kunovíc práve teraz, ale hľadiac na našu momentálnu výkonnosť, nás to nemusí veľmi zaujímať. S Hypom sme dokázali odohrať pomerne vyrovnanú partiu a keď stredajší výkon zopakujeme, verím, že sa z Kunovíc nebudeme vracať s prázdnymi rukami. Prvoradá bude preto naša výkonnosť," doplnil M. Lukačin.

Kvôli nahustenému programu v posledných dňoch absolvovali včera Michalovčanky iba ľahký tréning. Jeho súčasťou bol tridsaťminútový výklus a regenerácia. Po včerajšom doobedňajšom tréningu, na ktorom si vytkli chyby zo súboja s Hypom, sa výprava Zekonu vydala na dlhú cestu do Trenčína, kde strávila noc pred dnešným súbojom. Po dnešnom obede sa presunú do Kunovíc, kde sa o 18.00 začína spomínaný duel. "Vzhľadom na naše doterajšie výsledky, v ktorých zatiaľ viac ťažíme zo zápasov na súperových palubovkách, cestujeme aj teraz v optimistickej nálade. S výnimkou Martiny Halásovej mám k dispozícii kompletný káder. Nik sa nesťažuje ani na zranenia, takže ostáva už iba naplniť naše ciele na palubovke Kunovíc," dodal Michal Lukačin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.