Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Michalovčanky vyprášili pražskú Slaviu, tešia sa na Brašov

Tetyana Trehubovová. Desaťgólová strelkyňa v dueli so Slaviou. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. nov 2014 o 23:00

Súboj o prvenstvo vyznel jasne pre Michalovčanky, na čele majú už trojbodový náskok.

Zajtra chcú potrápiť Rumunky.

MICHALOVCE. Jednoznačným víťazstvom hádzanárok Iuventy Michalovce sa skončil priamy súboj o prvé miesto tabuľky WHIL.

Zemplínčanky v ňom uštedrili 11-gólový debakel českej Slavii Praha, ktorú na vlastnej pôde zdolali 34:23 (17:11), vďaka čomu si na čele interligového pelotónu vypracovali už trojbodový náskok a zároveň sa výborne naladili na zajtrajší domáci duel 3. kola Pohára EHF proti Corone Brašov.

Vydarený zápas

Len málokto čakal, že šláger 8. kola WHIL bude takou jasnou záležitosťou Iuventy, pretože v tíme slovenského majstra sa stále boria s viacerými zraneniami, okrem dlhodobo zranených Rebičovej, Olšovskej a Geričovej nemohla nastúpiť Hruščáková a štart Trehubovovej bol nejasný do poslednej chvíle.

Ľavoruká kanonierka napokon nastúpila a s 10 gólmi bola najlepšou strelkyňou súboja.

„Dva dni som netrénovala, pretože som mala problémy so svalom v oblasti krížov, ale napokon som si zohnala spevňujúci pás na kríže a dokopy ma dal aj náš masér Peter Hreha, takže som mohla hrať. Som rada, že som to zvládla a toľkými gólmi pomohla družstvu,“ vyjadrila sa Tetyana Trehubovová.

K zápasu so Slaviou poznamenala: „Vydaril sa nám. Keď mám pravdu povedať, čakala som ťažší a vyrovnanejší priebeh, lebo videli sme hrať Pražanky v Moste a hrali tam veľmi dobre. Ale keď sme im už začali gólovo unikať, tak som bola presvedčená, že zvíťazíme.“

Predviesť dobrú hádzanú

Rodáčka z Užhorodu pochválila brankárku Luciu Gubikovú, ktorá sa podľa nej veľkou mierou pričinila o hladký triumf Iuventy.

„Chytala fantasticky, hráčky Slavie privádzala do zúfalstva, nevedeli ju prekonať. Aj to ich možno zlomilo, nič im nevychádzalo a nám sa naopak darilo. Čakala som od súpera aj viac bojovnosti,“ hovorila T. Trehubovová.

„Bolo dobré, že sme pomerne skoro rozhodli o našej výhre, aspoň mohol tréner poslať do hry aj mladšie hráčky a nás začal šetriť na pohárový súboj.“

Zverenky lodivoda Borysa Petrovského totiž zajtra o 17.30 hod. čaká na domácom ihrisku prvý duel 3. kola Pohára EHF s rumunským ASC Corona 2010 Brašov.

„Výhra nad Slaviou zvýši náladu v tíme aj tréner bude spokojnejší. Do činenia však budeme mať s oveľa ťažším súperom, Brašov má silné družstvo. Dúfam, že divákov nesklameme, ukážeme im dobrú hádzanú a podarí sa nám dosiahnuť aj dobrý výsledok,“ zapriala si 25-ročná pravá spojka či krídlo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.