Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovčanky si proti Hypu hanbu neurobili

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Michalovce - Stredajšie prestížne stretnutie medzinárodnej hádzanárskej interligy medzi Zekonom PSJ Chemkostav Michalovce a Hypo Niederősterreich

Viedeň prilákalo do starej michalovskej haly rekordnú divácku kulisu. Do posledného miestečka zaplnené hľadisko bolo zvedavé najmä na slávny európsky veľkoklub z Viedne. Celok, ktorý osemkrát zvíťazil v Lige majstrov a na súpiske ktorého nájdete hráčky z Litvy, Chorvátska, Macedónska, Maďarska, Brazílie, Slovenska a Ukrajiny, proti michalovskému Zekonu nezaváhal. Aj napriek tomu patrí Michalovčankám uznanie, že sa súpera zvučného mena nezľakli a odohrali s ním vyrovnanú partiu. "Diváci boli svedkami stretnutia veľmi kvalitnej úrovne. Z nášho pohľadu to bol takisto veľmi dobrý výkon, nevyvarovali sme sa však chýb v obrane i útoku, za čo nás súper nemilosrdne trestal. Spočiatku sme sa ťažko presadzovali proti vysunutej obrane súpera a problémy nám robila výborne strieľajúca kapitánka Logvinová. Aj napriek prehre si cením fakt, že sme veľmi silnému súperovi dokázali nastrieľať až tridsať gólov," prezradil domáci kouč Michal Lukačin.

Klubová stálica na výslní európskej hádzanej pricestovala do Michaloviec s jasným cieľom - zvíťaziť. Hráčky Hypa počas celého duelu kontrolovali priebeh i vývoj skóre a zaslúžene si pripísali ďalšie víťazstvo. "Sme radi, že sa môžme zúčastňovať zápasov v rámci WHIL. Dnešné stretnutie malo podľa môjho názoru veľmi dobrú úroveň a najmä jeho tempo bolo veľmi rýchle. V zápase padlo takmer sedemdesiat gólov, takže si prišli na svoje aj diváci. Prišli sme sem s jasným cieľom zvíťaziť a som rád, že nám tento zámer vyšiel. Súčasné Hypo sa nachádza v akejsi prestavbe a podobné stretnutia mu môžu len pomôcť," konštatoval maďarský tréner v službách rakúskeho majstra János Gyurka.

Jednoznačne najlepšou hráčkou stredajšieho duelu bola ukrajinská bombardérka Tanja Logvinová, ktorá zaznamenala pätnásť gólov. Na palubovke jednoznačne dominovala a najmä jej zásluhou videli michalovskí diváci, čo pre hráčku znamená úžasná dynamika pohybu a vynikajúci prehľad v hre. "Vždy sa mi darí strelecky vynikať a najmä v našej slabučkej rakúskej lige si prídem na svoje. Náš úspech by som však nepripisovala môjmu streleckému dňu, ale skôr kompaktnej a kolektívnej hre celého tímu. Jedna hráčka veľa na ihrisku nezmôže, hoci si myslím, že dnes rozhodli práve individuality," rozhovorila sa rodáčka z ukrajinského Zaporožia, ktorá však už vlastní rakúske občianstvo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.