Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovčanky si pripísali prvú štyridsiatku v tomto ročníku

Bratislavčankám nedali doma žiadnu šancu. V súboji prvého s posledným tímom tabuľky vyhrali Michalovčanky 45:18. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 9. mar 2015 o 23:00

V ľahkom zápase zvíťazili majsterky o 27 gólov, začali ním prípravu na piatkový dôležitý súboj v Prahe.MICHALOVCE. Jednoznačným víťazstvo domácich hádzanárok sa podľa očakávania skončilo sobotňajšie stretnutie Michaloviec s ŠKP Bratislava, v ktorom Zemplínčanky po jasnom priebehu triumfovali 45:18.

Premiérovo v sezóne tak nastrieľali viac ako štyri desiatky gólov a nebyť vo viacerých prípadoch vychýlenej mušky, mohla sa zrodiť aj päťdesiatka.

Vyskúšali si varianty

Od prvých sekúnd zápasu vedúceho tímu tabuľky s posledným bolo jasné, kto je pánom na ihrisku. Zverenky lodivoda Františka Urbana už do prestávky viedli vysokým jedenásťgólovým rozdielom.

„Bol to duel v ľahšom tempe a dobre nám poslúžil ako príprava na Slaviu Praha, na pôde ktorej sa predstavíme už v piatok. Tréner si aspoň vyskúšal nejaké varianty, ktoré by sme mohli v najbližšom zápase využiť. Máme povinné dva body a ideme ďalej,“ skonštatovala pivotka Iuventy Michaela Geci, ktorá zaznamenala v sobotu šesť gólov, všetky v prvom polčase.

Domáce si schuti zastrieľali. „So 45 gólmi som celkom spokojná, aj keď sme toho stihli ešte dosť pozahadzovať. Trafili sme niekoľko tyčiek, párkrát zakončili mimo brány alebo niečo chytili aj brankárky,“ poznamenala M. Geci.

Na nulu nepozerali

Niektoré zahodené šance však ozaj až pobavili divákov, ktorí sa až chytali za hlavu, že ako dokážu hráčky majstrovského tímu takto zakončiť v jasnej príležitosti. Pritom bol to zápas, v ktorom mohli hrať bez akéhokoľvek tlaku.

„Proti ŠKP sme si to teoreticky mohli dovoliť, ale prídu duely, kedy sa nám to môže vypomstiť. Musíme aj na tejto stránke popracovať,“ hovorila skúsená hádzanárka, ktorá sa do Michaloviec vrátila len na začiatku tohto kalendárneho roka po polročnej pauze. Bratislavčanky tak naďalej majú na bodovom konte nulu.

„My sme sa nato vôbec nepozerali. Môže sa stať, že nám nevyjde deň a naopak, súperovi áno, a mohlo by sa zrodiť prekvapenie. Na každého protivníka sa snažíme pripravovať poctivo.“

Na najbližšieho však bude treba ešte viac, lebo na Slavii sa každý deň nevyhráva. „Dúfam, že to v piatok dopadne lepšie ako predtým v Moste a podarí sa nám v Prahe vyhrať,“ zapriala si na záver M. Geci.

Štatistika

Michalovce - Bratislava 45:18 (21:10)

Pokutové hody: 0 - 5/3, vylúčené: 1:1.

Rozhodovali: Cibere a Gedeon - 600 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykovová - Kucherová 2, M. Holešová 8, Szöllösiová 4, Rebičová 3, Geričová, Horňáková 3, Habánková 2, Nagyová 5, Wollingerová 3, Krasková 3, Bačíková 3, Trehubová 1, Levčenková 2, Geci 6.
ŠKP: Kočičová, Majerská - Marčeková 4, Heráková 4/2, Krivošíková, Majzúnová 2, Ďuriníková 2/1, Majerníková 2, Brindzová 1, Gallisová, Vaninová 3.

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.