Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovčanky prišli v závere o bod

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

Po dvoch predohrávaných stretnutiach Šaľa - Šurany 34:19 a Slávia - Partizánske 30:23 pokračovala spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárok (WHIL)

zostávajúcimi štyrmi stretnutiami 2. kola. Zemplínčanky si priviezli bod spoza rieky Moravy, keď v Zlíne uhrali remízu 25:25, hoci dve minúty pred koncom ešte viedli. Rakúsky celok Hypo mal v druhom kole premiéru v súťaži, ktorú dokonale využil a české Kunovice zdolal vysoko 43:18. Interistky si priviezli body z Chebu, pokiaľ Nitrančanky doma neuspeli proti Veselí. Program 3. kola: Michalovce - Šaľa, Veselí - Hypo, Šurany - Nitra, Partizánske - Zlín, Inter - Slávia, Olomouc - Cheb, Kunovice majú voľno.

Zlín - Michalovce

25:25 (15:13)

Väčšinu zápasu mali vedenie vo svojich rukách hádzanárky domáceho Zlína, ktoré do šatní odchádzali z dvojgólovým náskokom (15:13). Desať minút pred koncom duelu hráčky Michaloviec dokonale otočilo vývoj stretnutia a ujali sa aj vedenia o dva góly. Domáce sa nevzdali, minútu pred koncom sa im podarilo vyrovnať na 25:25 a takýmto výsledkom sa zápas aj skončil.

Najviac gólov: Handlová 13/4, Roubínková 5 - Šalatová 7/2, Kundrátová 5, Tóthová 4/1, pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčené: 5 - 5, ČK: 32. Nevařilová, pred 250 divákmi rozhodovali Dušek, Smékal.

Nitra - Veselí

16:20 (7:12)

Stretnutie medzi Nitrou a Veselím malo slabú úroveň. Hostky mali lepší vstup do zápasu, v 12. min viedli 8:2 a toto poznačilo celý vývoj zápasu. Nitranky sa snažili doťahovať, no bez najlepšej hráčky Hanakovičovej, ktorá je na materskej dovolenke, sa im to nepodarilo.

Najviac gólov: Berecová 3, Romanová 3/2 - Navrátilová 9, pok. hody: 6/3 - 7/4, vylúčené: 2 - 3, pred 150 divákmi rozhodovali Beňo, Rančík.

Cheb - Inter Bratislava

19:23 (11:13)

Stretnutie v Chebe, kde hostili bratislavský Inter, bolo od začiatku vyrovnané a oba tímy sa ťahali o každý bod. Polčas vyhrali hosťujúce hádzanárky o 2 góly. Domáce hádzanárky bojovali o osud stretnutia približne do polovice druhej časti hry, no potom akoby prestali hrať a interistky si tak zo Západných Čiech odviezli štvorgólové víťazstvo.

Najviac gólov: Heřmánková 8, Pilmajerová a Freislerová po 3 - Harišová 8/8, A. Farkašová 4, pok. hody: 3/3 - 8/8, vylúčené: 2 - 3, pred 250 divákmi rozhodovali Vaník, Pavlát.

Hypo Niederösterreich - Kunovice

43:18 (23:8)

Domáci tím nabitý legionárkami nedal českým Kunoviciam od začiatku prakticky žiadnu šancu na prípadný úspech. Do prestávky viedli domáce hádzanárky rozdielom 15 gólov a v druhom polčase miestami v exhibičnom štýle svoj náskok dokázali zvýšiť na konečných 43:18.

Najviac gólov: Tarculovská 11, Horačeková 9 - Romanová a Dorotíková po 5, pok. hody: 6/3 - 5/4, pred 300 divákmi rozhodovali Podlucký, Rudinský.