Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovčanky nemajú čo stratiť, tvrdí Katarína Dlugošová

V drese Ferencvárosu. Katarína Dlugošová, vtedy ešte Harišová. (Autor: IUVENTA–ZHK.SK)
Sportnet|Publikované 13. sep 2012 o 22:00

Bývalá brankárka Ferencvárosu si myslí, že hráčky Iuventy nie sú bez šance, aj Maďarky robia chyby.MICHALOVCE. V budapeštianskom Ferencvárosi strávila tri sezóny, v prvej s ním vyhrala Pohár EHF, v tom druhom zase maďarský titul. A práve z tohto slávneho klubu jej kroky viedli do Iuventy Michalovce. Brankárka Katarína Dlugošová.

Bývalá opora Iuventy medzi troma žrďami spomína na pôsobenie vo Ferencvárosi len v tom najlepšom.

„Pôsobila som tam tri roky a na tento profesionálny klub mám iba tie najlepšie spomienky. V družstve stále pôsobí niekoľko dievčat, s ktorými som tam hrávala, napríklad Pastrovicsová, Zácsiková, Szucsánszki, Szamoránsky či Kovacsiczová. S niektorými som stále v kontakte,“ uviedla K. Dlugošová, ktorá v maďarskej metropole pôsobila v rokoch 2005 až 2008.

Fanúšikovia nezabúdajú

V súvislosti s blížiacim sa zápasom Michalovce – Ferencváros mala odchovankyňa Nesvád niekoľko prekvapivých telefonátov. Ozývajú sa jej totiž fanúšikovia maďarského tímu, ktorí na svoju bývalú hráčku ani po rokoch nezabúdajú.

„Ani neviem odkiaľ majú moje číslo, ale pýtajú sa ma, či ma v Michalovciach na prvom dueli uvidia, že sa som mnou chcú stretnúť. Nemala by som na ňom chýbať, veľmi sa na to stretnutie teším,“ prezradila bývalá brankárka Zlatnej na Ostrove, Interu Bratislava či Šale.

Iuventa má šancu

Aj po odchode s Ferencvárosu K. Dlugošová naďalej sleduje počínanie svojho bývalého družstva.

„Všimla som si, že pred niekoľkými dňami vyhrali na domácom turnaji Szabela cup, kde porazili všetkých súperov. Podľa mňa však Iuventa má šancu na úspech, pretože nemá čo stratiť. Musí však podať veľmi kvalitný výkon. Aj Maďarky majú mladé hráčky, ktoré tiež robia chyby. Nevylučujem, že môžu Iuventu aj podceniť,“ skonštatovala K. Dlugošová.

Podľa nej majú zeleno–biele veľmi dobré spojky a šikovné krídla. „Okrem toho majú výbornú defenzívu a vysoké brankárky, ktoré však tiež majú svoje slabšie stránky,“ uzavrela.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.