Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovčanky majú jasný cieľ

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Michalovce Hádzanárky interligového Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce posledným výrazným víťazstvom (37:16) na pôde českých Kunovíc potvrdili, že v

tejto sezóne majú smelé ambície. Aj keď je v tejto fáze ešte predčasné rozprávať o konkrétnych cieľoch, viac-menej je isté, že prioritou bude zisk jednej z medailí.

O čo najlepšie umiestnenie pred dlhou zimnou prestávkou sa budú zverenkyne Michala Lukačina snažiť aj v zajtrajšom súboji proti SK HC Železárny Veselí na Morave, ktoré patria medzi najkvalitnejších zástupcov českej časti súťaže. "Určite nebudeme chcieť znovu v domácom prostredí prehrať. Doposiaľ sme na vlastnej palubovke narazili na najkvalitnejšie celky vo WHIL, a tak si v súboji s relatívne ľahším Veselí nepripúšťame nič iné ako víťazstvo. Po vysokej výhre v Kunoviciach sú všetky dievčatá bojovne naladené, verím teda, že sa to premietne aj na našom výkone," prezradila jedna z najlepších strelkýň Michaloviec Alžbeta Tóthová. Kvôli výpadku Martiny Halásovej musela v posledných štyroch stretnutiach zaskakovať na poste strednej spojky, ale ani to sa neodrazilo na jej streleckej potencii. Góly strieľala Hypu i Kunoviciam, takže jej malá zmena v hernom systéme neprekáža. "Musím ale priznať, že v prvých dvoch zápasoch to nebolo celkom ono. Proti rakúskemu majstrovi som sa najmä v druhom polčase strelecky chytila, čo sa odzrkadlilo aj na mojom výkone v Kunoviciach. Musím však popravde priznať, že české celky zatiaľ za našimi zaostávajú, uvidíme, s čím zajtra vyrukujú hráčky slovenského trénera Alojza Bereca," povedala dvadsaťštyriročná rodáčka zo Zlatnej na Ostrove. V Michalovciach v tomto ročníku odštartovala už svoju štvrtú sezónu a podľa nej je táto zatiaľ najlepšia. Po dlhšom čase sa dostala aj do reprezentačného výberu, takže jej to ozaj zatiaľ vychádza podľa predstáv. "Hlavne, že sa už neopakujú problémy z minulej sezóny. Musím zaklopať na drevo, ale vyhýbajú sa mi zranenia či choroby a aj hra mi celkom ide. Darí sa družstvu, čo ma teší najviac. Do konca tohto roka nás čakajú ešte tri zápasy, v ktorých by sme chceli rad radom víťaziť. Verím, že ak potvrdíme formu z posledných súbojov, môže sa nám tento plán splniť," dodala Alžbeta Tóthová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.